Upshift – Україна

SkillUP: як молодіжна команда з Києва створила профорієнтаційний проєкт

Сім хлопців та дівчат з Києва. Вони різного віку, мають різні захоплення й хобі, навчаються в різних університетах, та всіх об’єднує одна організація – “Спілка ініціативної молоді”. Саме тут, в колі однодумців, серед сімох друзів, народилася ідея для проєкту з профорієнтування SkillUP. Саша, Вова, Ліза, Юра, Степан, Катя та Настя започаткували проєкт, яким хочуть допомогти […]

Сім хлопців та дівчат з Києва. Вони різного віку, мають різні захоплення й хобі, навчаються в різних університетах, та всіх об’єднує одна організація – “Спілка ініціативної молоді”. Саме тут, в колі однодумців, серед сімох друзів, народилася ідея для проєкту з профорієнтування SkillUP.

Саша, Вова, Ліза, Юра, Степан, Катя та Настя започаткували проєкт, яким хочуть допомогти школярам і молоді визначитися з майбутньою професією. Свою ідею вони подали на інноваційну програму UPSHIFT Україна. Тут команду підтримали Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ING bank.

Для кожного з нас питання профорієнтації по своєму близьке. Наприклад, Олександр і Володимир на момент створення проєкту закінчували школу та стояли перед вибором майбутньої професії. Також серед однокласників багато таких, яким було складно визначитися з цим питанням. Проблема масштабна та вимагає відповідних рішень”, – розповідає команда.

На їхню думку, у сфері освіти профорієнтуванню молоді приділяють мало уваги, через що вона не завжди робить правильний, обдуманий вибір і втрачає час: “Випускники не знають, чого вони хочуть від життя, не мають знань та навичок для того, аби обрати свою майбутню професію. А це рішення – одне з найважливіших!”.

Саме тому команда вирішила зробити свій внесок в профорієнтування молоді. Для цього вони організували проєкт SkillUP – серію заходів для старшокласників. Перший такий захід – “Майбутнє Z” – включав майстер-класи від професіоналів та профорієнтаційну бізнес-гру “Бургомістри”.

Гра мала конкретне практичне завдання: в ігровому просторі та за короткий час розкрити компетенції учасників. Такий формат допомагає молодим людям визначитися з майбутньою сферою діяльності”, – пояснює команда.

На досягнутому семеро друзів зупинятися не збираються. Планують наступний захід “Майбутнє Z. Навчання” для людей, які вже визначилися з професією. За його допомогою учасники/ці зможуть швидше опанувати soft skills: ораторську майстерність, фінансову грамотність, тайм менеджмент, комунікативні навички.

Під час організації проєкту ми зустрілись з деякими труднощами. Проте все пройшло чудово. На першому заході було 70 учасників. Ми отримали багато хороших відгуків. Один зі спікерів – Василь Тимошенко, який, мабуть, найбільше запам’ятався нам особисто та учасникам, своїм сеансом “уяви найкращий варіант майбутнього життя” довів декількох людей до сліз щастя, – ділиться команда. – Це показує, що наш проєкт потрібен і тема відгукується у багатьох молодих людей”.