Маріупольські дівчата створили дизайнерську майстерню своєї мрії

Якщо ви маєте чудову команду, яку об’єднує одна мрія і віра у її втілення, можете не сумніватися – ви її реалізуєте. Дівчата з дизайнерської майстерні BEMS – чудовий тому приклад.

Аня, Катя, Софія та Діана вчаться разом у навчальному закладі на архітектора. Вони давно хотіли почати відвідувати якийсь творчий гурток разом, але не могли нічого знайти. Деякі з дівчат живуть дуже далеко від центру і не мають змоги затримуватися після занять надовго. Окрім того, досить складно, виділити зі стипендії гроші на навчання у художніх гуртках. Після тривалих пошуків дівчата все ж таки знайшли вихід.

“Ми подумали, а чому б нам не створити такий гурток самостійно. Я вже не пам’ятаю, хто перший це сказав, але ідея про власну дизайнерську майстерню захопила одразу нас всіх. ”, – розповідає Аня.

СТАРА АУДИТОРІЯ

Першою проблемою, яка виникла, було приміщення. Грошей на оренду в дівчат не було, тому вони вирішили піти з цим питанням до директора технікуму. Їм виділили стареньку аудиторію, в якій вже давно ніхто не проводив заняття. Великі вікна та неймовірно висока стеля не могла компенсувати головного недоліку цього приміщення – його занедбаність та чітко виражений радянський стиль.

Ми не знали, що робити далі та де взяти гроші на ремонт та обладнання. Але мета була визначена, перші кроки зроблені, тому відмовлятися від ідеї майстерні ніхто не хотів. Так розпочались пошуки будь-яких ресурсів”, – розповідає команда.

ПОШУК РЕСУРСІВ

На одному з занять вчителька розповіла про проєкт UPSHIFT. Дівчата зрозуміли, що це їх шанс реалізувати свою ідею. Вони навіть відвідали прес-конференцію, аби дізнатися про програму більше. Одразу після вони подали заявку на участь і почався один з найнеприємніших етапів – очікування на дзвінок від команди UPSHIFT.

А потім вже все закрутилося з неймовірною швидкістю. Співбесіда, короткий тренінг-знайомство, триденне навчання та робота над проєктом майстерні та найважливіше – оголошення результатів. Команда отримала фінансування! “Ми думали, що отримання гранту – головне, і що тепер можна відпочити. Однак це був тільки початок, а потім ми три місяці прибирали сміття, закупали обладнання, міняли вікна та шпаклювали, фарбували, клеїли разом з батьками та друзями до ночі”, – розповідає команда.

Відтепер дівчата мають свою власну студію, де можна навчитися малюванню, шиттю, ліпленню та гончарному виробництву. Їх відвідують не тільки студенти технікуму, а і школярі різного віку. Окрім того, дівчата стали справжніми зірками, їх запрошують на телебачення, про них пишуть статті та надихаються їх прикладом.
Догори