Програма UPSHIFT – це глобальна інноваційна програма ЮНІСЕФ, яка реалізується у понад 20 країнах Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). В Україні програма втілюється спільно з ГО “Фонд “Професійний розвиток Харкова”.

UPSHIFT – це програма, що дозволяє підліткам та молоді пропонувати та втілювати інноваційні рішення для актуальних проблем у школі, громаді, місті, тощо на основі підходу Human Centered Design (дизайн, орієнтований на людину). За допомогою досвідченого/ї ментора/ки команди учасників крок за кроком досліджують вибрану проблему, вивчають цільову аудиторію та тестують свої ідеї. У результаті команди створюють проєктні ідеї та мають можливість залучити фінансування на їхнє втілення.

Програма UPSHIFT поєднує тренінги із соціальних інновацій, наставництво та фінансову підтримку. Це дає молоді навички та ресурси, щоб визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем. Програма розвиває життєстійкість молодих людей, а їх громади отримують переваги від рішень, які пропонує молодь.

Які етапи програми UPSHIFT?

  1. Десять команд-фіналістів проходять тренінги, під час яких створюють власні проєкти. Кожна команда працює в супроводі ментора/ки.
  2. Команди представляють свої проєктні ідеї журі, після чого обирають п’ять команд, які отримають фінансування для своїх проєктів у розмірі 50 тис. грн.
  3. Відібрані команди мають три місяці для впровадження проєктів. Протягом всього цього часу їх будуть підтримувати та консультувати ментори/ки та експерти/ки.
Догори