Upshift – Україна

UPSHIFT Україна має 42 випускника/ці в Краматорську

🔸 Як ми можемо допомогти молоді прийняти себе: особливості зовнішності, характер, ідентичність, тіло?🔸Як розв’язати проблему соціалізації дітей-переселенців та дітей з особливими потребами?🔸Як можна змінити культуру споживання, щоб люди відмовились від пластикових пакетів?🔸Як забезпечити інтеграцію інклюзивних дітей в школах?🔸Як ми можемо створити загальнодоступне екологічне джерело споживання? Це лише частина проблем, які хвилюють підлітків Краматорська. Те, які […]

🔸 Як ми можемо допомогти молоді прийняти себе: особливості зовнішності, характер, ідентичність, тіло?
🔸Як розв’язати проблему соціалізації дітей-переселенців та дітей з особливими потребами?
🔸Як можна змінити культуру споживання, щоб люди відмовились від пластикових пакетів?
🔸Як забезпечити інтеграцію інклюзивних дітей в школах?
🔸Як ми можемо створити загальнодоступне екологічне джерело споживання?

Це лише частина проблем, які хвилюють підлітків Краматорська. Те, які непрості та глобальні теми підіймає сучасна молодь, дивує. Вони прийшли на UPSHIFT Україна з купою питань та страхів щодо своїх ще ідей, але за ці три дні зробили з них проєкти повністю готові до реалізації. І це те, що нас захоплює, і чим команда UPSHIFT Україна пишається.

У Краматорську завершилася глобальна інноваційна програма для молоді UPSHIFT Україна. Її учасниками і учасницями стали 42 підлітки, які були об’єднанні в десять команд. П’ять з них отримали фінансування власних проєктів на загальну суму близько 250 тисяч гривень:

1. EMOJI: соціалізація дітей ВПО та дітей з особливими потребами.
2. Твоє місто: створення додатку для залучення молоді до участі в житті міста.
3. EcoSafe: відкриття швейної майстерні.
4. Танці рівних: підвищення самооцінки молоді за допомогою танців.
5. They/Them: просвітницькі заходи на тему прийняття інших.

Протягом вступного тренінгу та основного 3-денного модуля 10 відібраних команд у Краматорську навчалися проєктного менеджменту: аналізували проблему, визначали цільову аудиторію, стейкхолдерів та шляхи роботи з ними, створили концепцію, план, прототип свого проєкту, розробили бюджет, запланували сталий розвиток.

По закінченню навчання учасники і учасниці UPSHIFT у Краматорську захистили свої проєкти перед членами журі. Вони, у свою чергу, оцінили кожен з них і визначили команди, які отримають гранти на реалізацію. Як зазначила членкиня журі Вероніка Мацків, начальниця відділу молодіжної політики та у справах сім’ї управління з гуманітарної політики Краматорської міськради, під час наради журі було важко обрати п’ятірку: “Проєкти учасників були, дійсно, дуже сильні й кожен з них заслуговує на підтримку. Нам було складно визначитися. Якби ми могли профінансувати всі 10 проєктів, ми б це безсумнівно зробили! Але, на жаль, ресурси обмежені, і доводиться обирати”.

Попри це, сім’я UPSHIFT поповнилася за ці три дні справжніми лідерами/ками та агентами/ками змін. В Краматорську їх тепер 42!

Наступні три місяці команди, які отримали підтримку, почнуть втілювати в життя свої проєкти. Весь цей час учасників/ць будуть супроводжувати ментори/ки, які допомагатимуть їм з організаційними питаннями та будуть підтримувати протягом реалізації проєктів.