Upshift – Україна

5 молодіжних команд у Києві отримають від ЮНІСЕФ фінансування на власні соціальні проєкти

Київ, 25 листопада 2019 року: 22-24 листопада в Києві відбувся триденний навчальний тренінг в рамках програми UPSHIFT для молодіжних команд з м. Києва. За результатами тренінгу п’ять команд отримали фінансування своїх соціальних проєктів від ЮНІСЕФ та  ING банку на суму близько 60 тис. гривень кожен. Програма UPSHIFT дає молоді навички та ресурси, щоб  визначити проблеми […]

Київ, 25 листопада 2019 року: 22-24 листопада в Києві відбувся триденний навчальний тренінг в рамках програми UPSHIFT для молодіжних команд з м. Києва. За результатами тренінгу п’ять команд отримали фінансування своїх соціальних проєктів від ЮНІСЕФ та  ING банку на суму близько 60 тис. гривень кожен.

Програма UPSHIFT дає молоді навички та ресурси, щоб  визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем. UPSHIFT розвиває життєстійкість молодих людей, а їхні громади отримують переваги від рішень, що пропонує молодь.  У програмі беруть участь команди молоді віком від 16 до 21 року, які проходять тренінги із планування, командної роботи та розвитку підприємницьких навичок, а також отримують гранти на реалізацію своїх ідей та  тривалу підтримку від наставників.

«UPSHIFT Україна досягла дві ключові точки. По-перше, після 14-ти хвиль відборів на програму для тисяч молодих людей в регіонах ми нарешті провели перший відбір для уразливої молоді в м. Києві. По-друге, всі наставники команд представляють приватний сектор, що має допомогти учасникам програми отримати навички 21 століття, необхідні для сучасного ринку праці»,  – пояснив Ерве Морен, Програмний координатор Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

До події долучився Олександр Ярема, Заступник Міністра молоді та спорту України: «Те, що я почув від команд дуже позитивне і вражає. Я бажаю командам не зупинятися і стукати в усі двері. Треба доносити інформацію про свої проєкти, шукати спільноти тих людей, які будуть зацікавлені у проєкті. А також треба шукати партнерів серед бізнесу та державних органів».

Завдяки підтримці з боку Глобального договору ООН у київській хвилі програми UPSHIFT наставники з приватного сектору допомагали командам детально розробити їхні соціальні проєкти та адаптувати їх до ринкових реалій.

Команди, що отримали фінансування, запропонували такі ідеї: створення спеціального пристрою, що допомагатиме людям з порушеннями зору орієнтуватися у просторі та ідентифікувати перешкоди; організація в університеті збору паперу на переробку; створення додатку для продажу надлишків придатної продовольчої продукції; просування жестової мови для налагодження спілкування між чуючими та нечуючими людьми; розбудова громади, що допомагатиме розвивати soft skills у молоді.

«Наш проєкт не новий – у нас уже були певні доробки до того, як ми прийшли на UPSHIFT. Але тут нам довелося пережити всі етапи розробки проєкту з самого початку, побачити наші помилки та доопрацювати те, чого нам не вистачало», – поділилася Лілія, одна з учасниць проєкту.