У Львові відбувся тренінг глобальної інноваційної програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для молоді – UPSHIFT. Вісім команд створили власні проєкти та отримали ресурси на їхню реалізацію.
Учасники розробили ідеї, які допоможуть покращити життя людей у їхніх громадах. Серед них: ретрит із психологічного та фізичного відновлення для студентів, програма наставництва для підлітків-ВПО, конкурс для психологічної та соціальної підтримки дітей, науково-популярний лекторій для молоді та навчально-розважальний хаб для підлітків.
Над створенням такого хабу разом зі своєю командою працює 16-річний Максим із села Зашків Львівської області: “ Ми зіткнулися з проблемою, що в нашій громаді немає місця для самореалізації та неформального спілкування молоді. Тому почали створювати наш проєкт, щоб вирішити це. Ми будемо робити вільний простір, де молодь матиме можливість відпочивати, брати участь в різних цікавих заходах, знайомитися, обмінюватися думками та зможуть отримати натхнення”.
“На 4 дні ми з командою занурились у такий багатогранний процес, що все інше життя було ніби десь деінде. Мені, як менторці, було дуже легко працювати зі своєю командою: ми проходилися по методології, команда шукала рішення проблеми та викристалізовувала рішення. І це все було ніби на одному диханні!” – ділиться своїми враженнями від роботи з командою під час тренінгу менторка Юлія Пасс.
Вже протягом наступних 3-х місяців 36 нових учасників UPSHIFT зі Львова та Львівської області зможуть втілити всі свої ідеї та показати їх світу!
UPSHIFT — це глобальна інноваційна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах, що дозволяє підліткам та молоді пропонувати й втілювати у життя інноваційні рішення щодо актуальних проблем у школі, громаді та місті. В Україні програма працює з 2018 року, за цей час 365 команд пройшли тренінги та створили понад 200 власних проєктів.
На Львівщині програма UPSHIFT втілюється МолоДвіжЦентр.Львів з мережі молодіжних просторів ТВОРИ! в рамках програми, що імплементується ГО “ПІ Теплиця” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.
Фото:Андрій Пашковський