Upshift – Україна

Молодь допомагає старшокласникам обрати професію мрії 

Учасники програми UPSHIFT заснували академію навичок і професій. За рік 16-річна Алла вступатиме до університету. Дівчина вже обмірковує, яку професію обрати. Перед таким завданням стоять тисячі українських старшокласників. Тож Алла разом із друзями Тимуром і Єлизаветою вирішила допомогти підліткам дослідити різні професії і набути нові навички. Для цього молодь взяла участь у програмі UPSHIFT, що […]

Учасники програми UPSHIFT заснували академію навичок і професій.

За рік 16-річна Алла вступатиме до університету. Дівчина вже обмірковує, яку професію обрати. Перед таким завданням стоять тисячі українських старшокласників. Тож Алла разом із друзями Тимуром і Єлизаветою вирішила допомогти підліткам дослідити різні професії і набути нові навички. Для цього молодь взяла участь у програмі UPSHIFT, що реалізовує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Друзі обʼєднались у команду, пройшли навчання за методологією програми, отримали менторську підтримку та ресурси для втілення власної ініціативи.

“Ми прийшли на програму з актуальною для нас проблемою – вибір майбутньої професії, – розповідає Алла. – Наша команда хотіла донести молоді, що потрібно надавати перевагу не лише фінансовій складовій, а інтересу до певної сфери. Адже людина багато часу проводить на роботі й професія має приносити задоволення”.
© ЮНІСЕФ
Алла (праворуч) разом із колегою по команді обговорюють свій проєкт на навчанні від UPSHIFT

Апшифтери назвали свій проєкт “Prof Skills Academy”, у рамках якого організували серію пізнавальних заходів у Кропивницькому.  Для старшокласників провели зустрічі з представниками IT сфери: розробником і веб-дизайнером. Говорили про переваги та недоліки роботи, спікери ділились власним досвідом. Також команда організувала тренінг “Як позбутися страху публічних виступів”, який провів професійний ведучий.

“Ми запитували нашу аудиторію в соцмережах, з ким би вони хотіли поспілкуватись і саме так обирали лекторів. Гостям заходів найбільше сподобалось, що спікери чесно, без прикрас, розповідали про свою роботу”, – згадує Алла.
© ЮНІСЕФ
Команда апшифтерів разом із своєю менторкою після завершення навчальної програми

Для того, щоб отримати роботу в конкретній сфері, потрібно мати певні навички, говорять апшифтери. Тому команда створила дводенний захід, де експерти розповідали про тайм-менеджмент, командоутворення, самопрезентацію і емоційне вигорання. А ще відвідувачі локації могли пройти арттерапію із професійним психологом. 

“Кілька учасників нашого проєкту сказали, що ми направили їх на “правильний шлях”, – розповідає Алла. – Наприклад, одна дівчина зрозуміла, яка діяльність їй подобається, і пішла на гурток ораторського мистецтва. Тож нам вдалося вплинути на підлітків і допомогти їм здобути нові навички та дослідити різні професії”.

© ЮНІСЕФ

Загалом, понад 100 старшокласників взяли участь у заходах “Prof Skills Academy” протягом літа 2023 року. На цьому команда не планує зупинятись, а вже розмірковує, які тренінги та зустрічі проводити в майбутньому. 

“На наших заходах була класна атмосфера, – ділиться враженнями Алла. – Учасники залишали багато хороших відгуків, а це надихає та дуже мотивує. Тож ми плануємо проводити подібні заходити надалі на базі молодіжного центру в Кропивницькому”.