Upshift – Україна

Учасники програми UPSHIFT організовують заняття з техніки безпеки для школярів Чернігівщини

Євгеній з селища Михайло-Коцюбинське, що на Чернігівщині. Восени 2022 року на території громади тривали бойові дії. Досі ліси довкола — заміновані, тож питання безпеки залишається актуальним і надважливим для жителів регіону. Місцева молодь вирішила допомогти дітям і підліткам дізнатися більше про правила поведінки в екстрених ситуаціях. Для цього Євгеній, Анастасія Іван, Валерія і Ярослав – […]

Євгеній з селища Михайло-Коцюбинське, що на Чернігівщині. Восени 2022 року на території громади тривали бойові дії. Досі ліси довкола — заміновані, тож питання безпеки залишається актуальним і надважливим для жителів регіону. Місцева молодь вирішила допомогти дітям і підліткам дізнатися більше про правила поведінки в екстрених ситуаціях. Для цього Євгеній, Анастасія Іван, Валерія і Ярослав – старшокласники місцевого ліцею – взяли участь у програмі UPSHIFT, як команда “Вереб”. Молодь пройшла навчання за методологією програми, розробила ідею власного проєкту, а також отримала менторську підтримку та ресурси на реалізацію ініціативи. 

“Дні навчання на UPSHIFT були дуже насиченими. Ми кілька разів змінювали концепцію нашого проєкту та постійно генерували нові ідеї. І зрештою, це дало класний результат — чіткий план реалізації ініціативи”, — розповідає 16-річний Євгеній.

Молоді вдалося облаштувати приміщення та створити інтерактивну кімнату безпеки. Простір умовно поділений на чотири частини: перша домедична допомога, правила дорожнього руху, мінна та пожежна безпека. Апшифтери обладнали кімнату банерами з різними правилами в екстрених ситуаціях, медичним приладдям, вогнегасниками і т.д.

“Ми запрошуємо різниці організації проводити тренінги для школярів у нашому просторі, — говорить Євгеній. — А також хочемо, щоб в майбутньому самі вчителі, що пройдуть відповідне навчання, могли розповідати про безпекові заходи”.


Проєкт команди орієнтований на всіх учнів ліцею, а це близько 400 людей. Наразі в кімнаті вже проводять уроки з основ безпеки життєдіяльності для старшокласників. Для менших – закупили настільні ігри за допомогою яких ті зможуть навчатися. Також апшифтери організували кілька заходів з психологом у просторі, щоб допомогти дітям і підліткам впоратися з пережитими емоціями під час війни. 

“Мені не байдуже, що відбувається у селищі, – говорить Євгеній. – Хоча за пів року я закінчу школу та поїду вчитися в університет, усе одно, планую тут жити та розвивати громадську діяльність. Я це роблю для себе та своїх майбутніх дітей. Зрештою, якщо ніхто не буде розвивати маленькі населені пункти, вони просто зникнуть”.