Денис, Юлія, Максим і Анна — вихованці Черкаського навчально-реабілітаційного центру «Країна добра». Молоді люди мріють зруйнувати барʼєри між чуючими та людьми з порушеннями слуху. Для цього вони обʼєдналися в команду «Все можливо» і подали заявку на участь у програмі UPSHIFT, що реалізується ГО «СКЦ “Задзеркалля”» за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії. Юнаки та дівчата пройшли навчання за методологією програми, отримали менторську підтримку та ресурси на реалізацію власного проєкту.
«Ми хочемо навчити чуючих спілкуватися з людьми з порушеннями слуху. Тому вирішили створити простір, де всі охочі зможуть вивчати жестову мову», — розповідає 17-річний Денис.
Команда Дениса облаштувала комунікаційний центр у своєму навчальному закладі. Тут апшифтери проводять тренінги та воркшопи для дітей і молоді: навчають базових жестів, дактильної абетки та правил спілкування з людьми з порушеннями слуху. Також такі зустрічі проходять онлайн. Загалом команді вже вдалося провести 10 заходів у різних форматах.
«Учасники наших воркшопів говорили, що їм цікаво вивчати жестову мову. Для них це важливо. І навіть просили нас проводити ще більше таких заходів», — розповідає учасник команди 16-річний Максим.
Апшифтери також створили відеокурс із 20 роликів, за допомогою яких молодь навчає, як жестовою мовою повідомити про небезпеку, попросити про допомогу або ж просто привітатися та подякувати. Крім того, команда створила соціальне відео спільно з черкаським рок-гуртом, у якому йдеться про те, наскільки важливою є комунікація. «Знання жестової мови допоможе бути більш відкритими до спілкування з іншими людьми та будувати безбарʼєрне суспільство», — запевняє Денис.
Загалом тренінги апшифтерів відвідали понад 200 школярів і студентів. І на цьому молодь не зупиняється. Команда прагне проводити воркшопи для дорослих, зокрема лікарів, вчителів і поліціянтів.