Я Антон. Мені 19 років. Народився та виріс у смт Новоекономічне Донецької області. Це селище має унікальну історію та традиції. У 2022 році через війну наша родина переїхала в Полтаву, де і розпочалася моя нова історія.
Моє життя в Полтаві одразу набуло динамічного темпу — ще на першому курсі університету я долучився до студентського самоврядування, а на другому вже очолив його. Насправді організація життя студентського активу — це не тільки проведення розважальних заходів, а й робота на добробут громадськості та волонтерська діяльність, які гуртують молоду амбітну команду.
Співпрацюючи з однією з громадських організацій нашого міста, ми потрапили на тренінг, серед учасників якого були люди з ментальною інвалідністю. Працювати нам усім разом було складно, але з’ясувалося, що всі труднощі були пов’язані з тим, що ми керувалися стереотипами та міфами про цих людей, які, на жаль, досі поширені в суспільстві.
Тому ми з друзями вирішили реалізувати проєкт, спрямований на підвищення обізнаності молоді з питанням ментальної інвалідності, щоб наш соціум нарешті перестав жити упередженнями і ставлення до цих людей змінилося. Для цього ми взяли участь у програмі UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), а у 2024 році наша команда розпочала втілення проєкту «Зрозумій нас».
Наша команда складається з Антона, Діни, Максима та Єлизавети. Ми організовували різноманітні активності для підвищення обізнаності молоді та сприяння порозумінню.
Один із важливих етапів проєкту — проведення для молоді міста Полтава віком від 15 до 25 років серії семінарів на тему «Інструменти ефективної комунікації з людьми з ментальною інвалідністю». Ці заходи допомогли учасникам набути навичок, необхідних для ефективної взаємодії та комунікації з людьми з ментальною інвалідністю.
Крім того, ми з командою організували чотири воркшопи з арттерапії під назвою «Моя душа», на яких люди з ментальною інвалідністю та молоді люди могли виразити свої почуття та емоції через творчість. Також ми провели чотири воркшопи з мапування потреб людей з ментальною інвалідністю, що допомогло краще зрозуміти їх та їхні унікальні бажання, стати ближчими та навіть подружитися.
Проєкт «Зрозумій нас» привернув увагу 244 учасників. Але це лише початок. Надалі ми плануємо проведення заходів для підтримки людей з ментальною інвалідністю, зокрема благодійних ярмарок серед студентів університету.
Проєкт «Зрозумій нас» не лише змінює уявлення про людей з ментальною інвалідністю в Полтаві, а й створює платформу для обговорення та розвитку цієї важливої теми. На цій невеликій, хоча й дуже важливій для нас перемозі команда не зупиняється і продовжує працювати, прагнучи створити більш інклюзивне суспільство, у якому кожна людина матиме можливість реалізувати свій потенціал.
Ви можете більше дізнатися про проєкт і підписатися на наш інстаграм:
https://www.instagram.com/studgo.puet?igsh=aDhsMHJqNGZ3dGFm