Семен, Олександра, Богдан, Дар’я та Анастасія проживають в Олександрійській громаді. «Ми з друзями неодноразово опинялися в ситуаціях, коли у школі чи на вулиці хтось із наших однокласників травмувався. І ми не знали, як правильно допомогти. Я зрозуміла, що хоча ми й часто чуємо про важливість надання першої допомоги, реальними навичками володіють одиниці. Тому ми вирішили змінити цю ситуацію хоча б у своїй громаді, навчивши підлітків, яких знаємо», — ділиться 16-річна учасниця команди Олександра.
Друзі провели опитування серед молоді Олександрійської громади і виявили, що лише 30% респондентів знають, як діяти в екстрених ситуаціях, що загрожують життю та здоров’ю. Тож молоді люди вирішили діяти. Обʼєднавшись у команду «Проєктори успіху», вони взяли участь у програмі UPSHIFT від ЮНІСЕФ в Україні.
Завдяки UPSHIFT команда отримала доступ до необхідних ресурсів, тренінгів та консультацій, що дозволило реалізувати програму навчання першої домедичної допомоги. Програма курсу поєднувала теоретичну частину з практичними вправами, тож його учасники отримати не лише знання, а й реальний досвід надання першої домедичної допомоги. Підлітки вивчали основи серцево-легеневої реанімації, стабілізації постраждалого, а також як зупинити кровотечу та правильно використовувати аптечні засоби. До проведення навчальних заходів команда «Проєктори успіху» залучила п’ятьох фахівців.

«Важливо, щоб ці навички стали автоматичними у кризових ситуаціях, тому ми включили в курс багато практичних вправ і кейсів», — пояснює учасниця проєкту 16-річна Анастасія.
У межах проєкту молоді вдалося провести шість тренінгів, у яких узяли участь понад 150 підлітків. А також команда поширила більше ніж 200 інформаційних матеріалів у закладах освіти та громадських установах.
«Проєкт UPSHIFT дав нам можливість провести навчання для наших однокласників та друзів. Воно стало корисним не тільки для нас, а й для наших сімей, бо тепер ми готові діяти, якщо комусь знадобиться допомога», — стверджує учасник команди 16-річний Богдан.


Молоді люди не збираються зупинятися і планують провести курси з надання першої домедичної допомоги в інших громадах і освітніх закладах, а також розробити нові навчальні матеріали для більшої залученості молоді. Це дозволить створити мережу відповідальних і кваліфікованих громадян, здатних рятувати життя в будь-який момент.

Програму UPSHIFT у Кіровоградській області реалізує ГО «СКЦ “Задзеркалля”» за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW.