Як позбутися непотрібних речей, а натомість отримати нові? Перейти на відповідальне і екологічне споживання? Та взагалі як зберегти нашу планету чистою? Розповідаємо в історії про благородну мету чотирьох дівчат-учасниць UPSHIFT Україна в Сєвєродонецьку.
Вероніка, Ліза, Соня та Маргарита започаткували проєкт “Друге життя старим речам”. За його допомогою дівчата хочуть зменшити використання пластику в побуті людей. Тому створили майстерню, в якій зі старих речей шитимуть нові та корисні вироби. Школярки кажуть, що таким чином роблять свій вклад в оздоровлення нашої планети.
“Люди постійно використовують пластик, який забруднює планету, шкодить нашому здоров’ю та природі. Але відмовитися від нього не так важко. Тому ми пропонуємо людям альтернативу того, що вони найчастіше використовують в побуті: поліетиленові пакети, сумки та інші речі, що містять пластик. Ми замінимо їх на екоторбинки, мішечки. Вони стильні, зручні та не шкодять довкіллю. До того, ж з практичної точки зору, більш вигідні – не рвуться і можна зекономити”, – розповідає Вероніка, лідерка проєкту.
Дівчата шиють самі. Роблять сумки, торбинки, мішечки, пенали, рюкзаки. Змайструвати ці речі можуть як з нової тканини, так і зі старих речей, які принесе людина до їхньої майстерні. Від цього залежить ціна замовлення.
Також юні соціальні підприємиці планують робити майстер-класи з шиття: хочуть поширювати свою ідею серед молоді.
“Тема, яку ми обрали, розкриває не тільки наші вміння з шиття, але й суспільно значущу проблему. Питання свідомого та екологічного споживання, здається, давно замусованим, але від того не стає менш актуальним.
Особливо, ініціатива “Друге життя старим речам” потрібна Сєвєродонецьку, адже наш регіон досить забруднений. Проєкт має нагадати суспільству про те, як важливо зберегти довкілля чистим. І ми власним прикладом показуємо: молоді не байдуже в якому світі жити”
Команда “Друге життя старим речам” розташувала свою майстерню в приміщенні громадського майданчика “ХочуБуду”. До речі, саме тут вони й отримали перше замовлення: 50 брендованих сумок для “ХочуБуду”.
“Добре, що дівчата не побоялись та подали заявку на програму UPSHIFT Україна. Адже для них – це гарний старт в доросле життя. Інтенсивно пропрацювавши три місяці над проєктом, дівчата навчились багатьох речей: комунікувати з партнерами, шукати приміщення, робити макети, замовлення, вирішувати фінансові задачі. Все – від створення проєкту до закупок – це навички, які їм знадобляться в будь-якому разі. Я не раз їм нагадувала: дівчата, вам випав дуже крутий шанс, який невідомо як може змінити ваше життя”, – розповідає про успіхи команди Марина Лисенко, менторка проєкту.
Тож: якщо ж ви хочете собі круту екоторбинку? чи думаєте почати свідоме споживання? чи у вас вдома є речі з категорії “нехай полежить, колись знадобиться”? або просто хочете підтримати проєкт “Друге життя старим речам”? Звертайтесь до цієї команди:)
Проєкт UPSHIFT Україна реалізує UNICEF Ukraine та Фонд “Професійний розвиток Харкова” за фінансової підтримки Уряду Японії