20-річний Кирило з Харкова вивчає психологію в університеті. Через безпекову ситуацію в регіоні в умовах повномасштабної війни навчальні заклади в місті працюють лише онлайн. Відтак школярі та студенти майже не мають можливості зустрічатися і проводити час з друзями. Це негативно позначається на їхньому емоційному стані, переконує Кирило.
«Зараз багато випускників складають іспити, готуються до вступу в університет. Це непростий період для молоді. Тривогу значно посилює війна: невизначеність щодо майбутнього, страх за своє життя та безпеку рідних, нерозуміння, куди рухатися далі, адже в будь-який момент усе може зруйнувати ракета», — говорить Кирило.
Студент разом із подругами Катериною та Анастасією вирішив підтримати ментальне здоровʼя харківської молоді. Для цього молоді люди подали заявку на участь у програмі UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Команда пройшла навчання за методикою програми, отримали менторську підтримку та ресурси на реалізацію власної ініціативи.
«Для нашої команди UPSHIFT став першим досвідом розробки та втілення проєкту в життя. Ми навчилися працювати в команді та з аудиторією. А ще переконалися, що можемо самостійно розвʼязувати проблеми молоді», — згадує Кирило.
Проєкт команди Кирила має назву «Хатинка спокою» і складається із серії заходів для молоді віком від 14 до 22 років. Це зустрічі в безпечному просторі, на яких учасники мають змогу поспілкуватися з однолітками, пограти в командні та настільні ігри. А також пройти арттерапію: тут доступні заняття з розпису пряників, малювання на одязі, створення дошки бажань і виготовлення іграшок.
Загалом апшифтери провели вісім заходів, а бенефіціарами проєкту стали 135 молодих людей.
«Під час виконання різних завдань учасники взаємодіяли між собою, жартували. Вони повернулися до нормальних умов комунікації, коли можна почуватися вільно, просто спілкуючись. Нам вдалося зняти певну напругу, притлумити тривогу в цієї молоді», — говорить Кирило.
UPSHIFT — це молодіжна інноваційна програма, яку реалізує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Повномасштабна війна спричинила низку серйозних гуманітарних викликів у всіх регіонах країни. Оскільки молодь є однією з рушійних сил громад, ЮНІСЕФ залучив учасників UPSHIFT до розвʼязання цих проблем. За минулий рік 459 команд (2003 молоді людини віком 14-24 роки) взяли участь у програмі UPSHIFT і розробили свої проєкти, які охопили понад 30 тисяч бенефіціарів.