Upshift – Україна

Команда “Почути серцем” встановила першу дактильну абетку

Сьогодні в Екопарку Фельдмана команда проекту UPSHIFT Україна “Почути серцем” встановила першу інтерактивну українську дактильну абетку. Дерев’яна конструкція була створена руками нечуючої молоді КЗ “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради за допомогою небайдужих харків’ян. Мета, з якою молодь прийшла у проект UPSHIFT Україна – здолання бар’єрів спілкування між чуючими та нечуючими людьми. Для цього […]

Сьогодні в Екопарку Фельдмана команда проекту UPSHIFT Україна “Почути серцем” встановила першу інтерактивну українську дактильну абетку. Дерев’яна конструкція була створена руками нечуючої молоді КЗ “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради за допомогою небайдужих харків’ян.

Мета, з якою молодь прийшла у проект UPSHIFT Україна – здолання бар’єрів спілкування між чуючими та нечуючими людьми. Для цього учасники розробили систему активних заходів, в числі яких – встановлення дактильних абеток в громадських місцях.

Активну участь в організації події прийняла адміністрація закладу, де навчаються діти – директор Олена Мірошник та заступник директора з навчальної роботи Галина Кукліна. Вони розвповіли, про те як учні готувалися до заходу, та найкращим тому доказом стали виступи нечуючої молоді – танці та пісні на жестовій мові.  

До привітань приєдналась заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» Галина Сіпневська. Учні цього закладу також здобули грант у проекті UPSHIFT Україна, завдяки чому змогли відкрити інклюзивну студію танцю Total Answer Dance, де зараз навчаються діти з інвалідністю. Учасники колективу влаштували танцювальній флешмоб, в якому взяли участь усі присутні.

Наприкінці події гості Екопарку почали підходити до дактильної абетки, вивчати та відтворювати літери за допомогою рук. Це найважливіший етап на шляху до об’єднання двох світів – людей чуючих та людей, які спілкуються мовою жестів. Завдяки таким заходам учасники проекту «Почути серцем» закладають основу іншого ставлення до існуючих у суспільстві бар’єрів, демонструючи тим самим, як обмеження можна перетворювати на нові можливості.