Upshift – Україна

Майбутні психологині допомагають підліткам розкрити свій потенціал

Учасниці програми UPSHIFT створили проєкт для підтримки юного покоління. Анастасія, Анна й Олександра прийшли на програму UPSHIFT з  метою підтримати ментальне здоровʼя підлітків. Дівчата майбутні психологині, цього року закінчили перший курс університету. І хоча вони ще не можуть професійно консультувати клієнтів, вже прагнуть  допомагати іншим.  Протягом трьох місяців в програмі UPSHIFT, яку реалізує Дитячий фонд […]

Учасниці програми UPSHIFT створили проєкт для підтримки юного покоління.

Анастасія, Анна й Олександра прийшли на програму UPSHIFT з  метою підтримати ментальне здоровʼя підлітків. Дівчата майбутні психологині, цього року закінчили перший курс університету. І хоча вони ще не можуть професійно консультувати клієнтів, вже прагнуть  допомагати іншим. 

Протягом трьох місяців в програмі UPSHIFT, яку реалізує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), молодь пройшла навчання, розробила ідею власного проєкту, отримала менторську підтримку та ресурси на реалізацію своєї ініціативи. 

“Ми прийшли на програму, щоб допомогти малосоціалізованим підліткам розкрити свій потенціал, – розповідає 18-річна Анна, учасниця команди. –  Є багато талановитих людей, які бояться проявлятися у суспільстві. Ми хочемо, щоб наш проєкт став поштовхом йти до своєї мети попри все”.
© ЮНІСЕФ
Лекція під час події команди

Команда “BeeSNF” організувала серію заходів для підлітків. Першою подією став дводенний форум “Розкрий свій потенціал” у Житомирі. Учасники заходу могли приєднатися до сесії арттерапії, майстер-класу з танців і провести вечір за настільними іграми. Також для гостей читали лекції експерти: очільниця громадської організації, UI/UX дизайнерка, діджитал-маркетологиня та хореограф. А ще Анастасія, Анна та Олександра розповіли про власний досвід у програмі UPSHIFT і про те, як молоді шукати можливості для реалізації. 

“Ми дуже хвилювалися. Адже це перша наша командна робота та масштабна реалізація проєкту. Але коли до нас почали підходити люди, дякували та просили організовувати більше таких заходів – це була неймовірна радість. Дуже приємно, що наші старання оцінили”, –  розповідає, 18-річна Анастасія.

Апшифтерки прислухались до своєї аудиторії і організували екопікнік, куди могли потрапити не лише підлітки, а й діти 7-13 років. На подію запросили досвідченого психолога, що допомагав учасникам зустрічі шукати свою суперсилу. Реалізовуючи проєкт, дівчата додатково пройшли навчання з арт-терапії. Тож уже на наступній події Анастасія самостійно провела сесію для підлітків у селищі неподалік Житомира.

© ЮНІСЕФ
Учасниці команди BeeSNF

“Ми спостерігали, як підлітки змінюються навіть за одну зустріч, – розповідає Анна. – Спочатку вони дуже соромляться розказати про свої бажання та мрії. Тоді ми разом крок за кроком допомагаємо їм розкритися. Як результат, з події вони виходять усміхнені та впевнені в собі”.

Загалом, понад 100 підлітків і дітей відвідали заходи команди “BeeSNF”. Саме віра в потенціал молодого покоління додавала апшифтеркам сил під час реалізації проєкту. А такий досвід, говорять дівчата, стане в пригоді також у їхній майбутній діяльності психологів.

© ЮНІСЕФ
Учасниці команди на буткемпі

“Ми багато чому навчилися на програмі, – говорить Анастасія. – І саме ці знання допомогли нам реалізувати проєкт. Ми детально дослідили свою цільову аудиторію і склали покроковий план реалізації. Крім того, методики з UPSHIFT я продовжую застосовувати й повсякденному житті”.