Upshift – Україна

Молодь допомагає підліткам впоратися з психологічними проблемами під час війни

Учасники проєкту UPSHIFT створили безпечний простір для тінейджерів. Тут підлітки можуть отримати консультацію психолога та знайти нових друзів. 24 лютого змінило життя українських родин. Війна створила жахливі умови життя, які важко було й уявити. Подекуди батькам із дітьми довелося тижнями ховатися у бомбосховищах. А мільйони українців  переїхали в інше місто, а то й країну.  “Через […]

Учасники проєкту UPSHIFT створили безпечний простір для тінейджерів. Тут підлітки можуть отримати консультацію психолога та знайти нових друзів.

24 лютого змінило життя українських родин. Війна створила жахливі умови життя, які важко було й уявити. Подекуди батькам із дітьми довелося тижнями ховатися у бомбосховищах. А мільйони українців  переїхали в інше місто, а то й країну. 

“Через війну у підлітків загострилось багато проблем. Приміром питання особистого простору, евакуація, втрата близьких та інші” – розповідає 22-річний Олексій Литвиненко, член команди “Тінейджерів острів”.

Впоратися з новими викликами підліткам допомагає молодь із Харкова. Команда “Тінейджерів острів” у рамках проєкту UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) створила безпечний віртуальний простір. На платформі Discord, що популярна серед підлітків, молодь організувала окрему “кімнату”. Тут тінейджери можуть спілкуватися з однолітками, а також отримати професійну психологічну допомогу. 

©ЮНІСЕФ
22-річний Олексій Литвиненко
©ЮНІСЕФ
Софія, 17 років

“Це безпечне місце, де можна відволіктися від небажаної реальності. Наразі для нас це війна” – говорить Олексій.

Команда організовує групові консультації з психологом, де обговорюють сучасні проблеми підлітків і як з ними боротись. Кожен учасник може анонімно написати свій запит, а спеціаліст його прокоментує.

“Найчастіше звертаються з такими проблемами як адаптація у нових умовах, конфлікти з однокласниками, а також втрата близьких. Рідше зґвалтування, суїцидальні спроби та харчові розлади” – розповідає Анна Буйнова, співзасновниця проєкту.
©ЮНІСЕФ
Анна Буйнова

Команда також записала серію подкастів, аби допомогти ще більшій аудиторії підлітків. Психолог разом із 17-річною Софією обговорюють різні проблеми однолітків дівчини. 

“У мене багато знайомих, зокрема підлітків, які, коли роблять якусь механічну роботу, люблять щось послухати. Тому подкаст – це саме те, що потрібно. Ще й корисно” – говорить Софія.

Також для тінейджерів команда організувала заняття з творчого письма. Підлітків вчать писати тексти, які допомагають “розвантажитись”, виплеснути емоції на папір. Усе це проходить на одній онлайн-платформі, тож досить зручно.

©ЮНІСЕФ

“Класно, що обрали Discord. Це дійсно дуже круто, бо в мене всі друзі знають цю платформу. Часто там сидять” – розповідає Софія.

А ще тут можна розважитись. Команда проводить рольову гру в стилі фентезі “Dungeons and Dragons”. Кожен підліток обирає собі героя, його вигляд, характер. Ведучий дає різні завдання, які потрібно виконати. Разом учасники будують власний світ. Протягом усієї гри підлітки можуть спілкуватися, тож так ще й вдається знайти нових друзів.

“Я отримую неймовірне задоволення від того, що роблю. Особливо, коли допомагаю підліткам. Вони дякують, кажуть, що це дійсно корисна справа. Тінейджери бачать у цьому сенс” – ділиться Анна, співзасновниця проєкту.