Upshift – Україна

Молодь із шести західноукраїнських областей уперше пройшла тренінги від програми UPSHIFT

Цієї осені молодь із Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Закарпатської та Чернівецької областей уперше пройшла тренінги від глобальної молодіжної програми UPSHIFT. 60 команд розробили власні проєктні ідеї та отримали ресурси для їх упровадження. Наступні три місяці учасники працюватимуть над реалізацією своїх ініціатив. Серед них: створення молодіжних просторів для розвитку молоді, профорієнтаційний табір, проєкти, присвячені збереженню енергетичних […]

Цієї осені молодь із Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Закарпатської та Чернівецької областей уперше пройшла тренінги від глобальної молодіжної програми UPSHIFT.

60 команд розробили власні проєктні ідеї та отримали ресурси для їх упровадження.

© ЮНІСЕФ

Наступні три місяці учасники працюватимуть над реалізацією своїх ініціатив. Серед них: створення молодіжних просторів для розвитку молоді, профорієнтаційний табір, проєкти, присвячені збереженню енергетичних ресурсів та озелененню, тренінги з боротьби з булінгом, платформа для розвитку неформальної освіти, навчання піклування про ментальне здоров’я.

17-річний Богдан із міста Нововолинськ Волинської області та решта учасників його команди прийшли на програму з проблемою відсутності в їхньому рідному місті якісних та різноманітних ресурсів, які б допомогли молоді підтримувати своє ментальне здоров’я. Ось що говорить юнак:

Проблема відсутності можливості попіклуватися про ментальне здоров’я відгукується кожному учаснику нашої команди, в першу чергу через власний досвід. Особисто для мене це повномасштабна війна, яка прийшла в моє рідне місто, через що я був вимушений виїхати та після шукати можливості, щоб піклуватися про своє ментальне здоров’я. У межах нашого проєкту ми хочемо організувати двохмісячне навчання для місцевої молоді, присвячене збереженню ментального здоров’я. Пізніше серед тих, хто закінчить навчання, ми оберемо амбасадорів, які популяризуватимуть культуру ментального здоров’я серед однолітків. Віримо, що це важливо для майбутнього розвитку нашої громади. Адже потрібно не забувати про духовне, бо занепаде фізичне.
© ЮНІСЕФ

Команда 14-річної Світлани з міста Вараш, що у Рівненській області, звернулася на UPSHIFT з проблемою взаємодії поколінь. Дівчина так описує мету проєкту:

«Ми обрали цю проблему через її нагальність. Через брак комунікації між молоддю і старшими людьми їхнє уявлення одне про одного відрізняється від реальності, що провокує багато конфліктів і вливає на життя кожного. Під час наших досліджень ми зрозуміли, що однією з найбільших перепон для цього спілкування є страх бути неправильно сприйнятим. У межах нашого проєкту ми хочемо мінімізувати це відчуття за допомогою цікавих активностей у групах. Саме на тренінгу від UPSHIFT ми заклали фундамент нашого проєкту. Це було незабутньо, продуктивно, цікаво, корисно та насичено. Тепер, використовуючи нові знання, ми створюватимемо комфортний простір для обʼєднання різних поколінь навколо спільних інтересів».
© ЮНІСЕФ

За словами менторів, усі учасники дуже різні, але кожен по-справжньому бажає змінювати свої громади на краще. Команди вмотивовані та готові переходити до стадії втілення своїх проєктів.

У Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях уже відкрито другі набори на програму. Також невдовзі знову розпочнуться набори у Рівненській та Чернівецькій областях, аби якомога більше молодих людей мали можливість розв’язати проблеми, які їх хвилюють.Дізнатися більше про програму та майбутні набори можна на сайті UPSHIFT: https://upshiftukraine.org/.

Програма UPSHIFT у Волинській, Тернопільській, Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській та Чернівецькій областях реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і уряду Норвегії