Учасники програми UPSHIFT розробили проєкти, щоб підтримати дітей, підлітків і молодь
Програма UPSHIFT прийшла на Львівщину у квітні 2023 року. За цей період 155 молодих людей, а саме 45 хлопців і 110 дівчат, відвідали серію навчальних тренінгів, де за допомогою досвідчених менторів/ок працювали над розробкою власних проєктів, досліджували обрану проблему, вивчали цільову аудиторію, генерували ідеї та тестували прототипи своїх рішень. У результаті команди отримали ресурси для реалізації власних ініціатив. Загалом, апшифтерам вдалося втілити 35 проєктів, спрямованих на підтримку дітей і молоді, їх розвиток й освіту, а також культуру, екологію і ментальне здоровʼя.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/dje-91-1024x683.jpg)
Учасники проєкту команди “Teens and Ambitious“
“Молодь має багато енергії”
На програму 16-річна Анна прийшла з командою друзів, що прагнули активізувати молодь і створити комʼюніті небайдужих однодумців. Апшифтери організували серію тренінгів та воркшопів на теми: самопрезентація, командоутворення, комунікації, маркетинг, самодисципліна та фінансова грамотність.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/dje-226-683x1024.jpg)
“Неформальне навчання – це про актуальну освіту. Воно дає такі навички, які ти можеш використовувати вже зараз, а також у професійному житті. Цей метод навчання наразі імпонує підліткам і молоді, вони класно засвоюють матеріал, набувають навички в теоретично-практичній формі”, – розповідає Анна, учасниця команди.
Учасниками проєкту стала молодь віком від 14 до 17 років, а спікерами – успішні підприємці Львівщини, психологи та експерти у сфері бізнесу. Також команда провела заняття з великого тенісу, квартирник і розпис футболок. Апшифтери переконані, що такий різнобічний розвиток підштовхне молодь до нових звершень.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/dje-157-1-1-1024x683.jpg)
Учасники проєкту команди “Teens and Ambitious“. Молодь в аудиторії сидить на стільцях і слухає лектора
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/dje-196-1024x683.jpg)
Учасники проєкту команди “Teens and Ambitious”
“Зараз у молодих людей багато енергії і її потрібно направляти в правильне русло, – вважає Анна. – Ми спонукаємо їх ставати засновниками, створювати нові можливості для розвитку як свого, так і оточення”.
“Кожна людина може впливати на свою громаду”
Оксана, Вікторія, Андрій, Анна та Іван – студенти-географи з Львівського національного університету ім. І. Франка. І в UPSHIFT вони прийшли, щоб розділити свою пристрасть з іншими, а саме – залучити молодь до розвитку міста. Для цього команда організувала дводенний освітній захід для молоді віком від 16 до 25 років, де детально розповідали про урбаністику.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/studenty-geografy-1024x654.jpg)
Учасники проєкту “GEOteam”
“Ми хочемо донести, що кожна молода людина, навіть не маючи інструментів чи навичок, може впливати на свою громаду. Вона має не боятися висловлювати свою думку, цікавитися містом і впливати на нього. Наш головне послання – не бути пасивним в цій сфері й ми показуємо своїм прикладом, що це можливо”, – розповідає 19-річна Оксана, учасниця команди.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/DSC_6046-678x1024.jpeg)
Хлопчик допомагає учасникам проєкту “GEOteam” висаджувати рослини біля модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/DSC_6134-678x1024.jpeg)
Учасники проєкту “GEOteam”
У межах заходу, молодь дізналася, що таке урбаністика, як впливати на міські процеси та дослідили природоорієнтовані рішення в місті. Також для учасників провели екскурсію одним із районів Львова. По завершенню заходу, молодь мала змогу практично доєднатися до змін у місті. Разом з апшифтерами учасники створили мінігород у модульному містечку для внутрішньо переміщених осіб.
“Ми з нуля робили грядочки, збивали, лакували, – згадує Оксана. – Потім висадили там різні корисні рослини такі, як базилік, кріп – усе, що потрібно було людям. До нас також долучилися мешканці самого модульного містечка, навіть діти прибігали. І це стало хорошим прикладом для наших учасників, що варто лише почати, а інші люди приєднаються”.
“Дитячі усмішки дуже мотивують”
Команда “Волонтери щастя” прийшла на програму з метою підтримати дітей і підлітків, а також залучити їх до життя громади. Для цього апшифтери провели серію заходів: майстер-класи з плетіння браслетів і виготовлення листівок, перегляд мультфільмів і квести.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/msg-902756187-406279-1024x768.jpeg)
Діти, учасники проєкту “Волонтери щастя”.
До проєкту залучили дітей віком від 10 до 13 років, а також підлітків, зокрема внутрішньо переміщених. Окрім розваг, вони мали можливість долучитися до облагородження міста – висаджували квіти поблизу дитячої бібліотеки. А також для підлітків команда організувала лекцію з психологом на тему щастя та самореалізації.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/msg-902756187-395054-1024x768.jpeg)
Діти, учасники проєкту “Волонтери щастя”
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/IMG_20230722_130252_895-1024x768.jpeg)
Учасники проєкту “Волонтери щастя” під час майстер-класу з плетіння браслетів
“Іскорка в очах дітей, їхні усмішки дуже мотивують. Вони активні, постійно генерують ідеї, мають бажання чимось займатися. І це допомагає “горіти” мені. Коли бачу щасливих людей, одразу на душі стає краще”, – ділиться 20-річна Одана, учасниця команди.
“Ми подорожували в гори”
Оксана, Оленка, Анна та Наталія студентки одного з університетів Львова. Навчання, робота, активне соціальне життя, пандемія та війна вплинули на ментальне та фізичне здоровʼя дівчат. І коли вони дослідити своє середовище, то зрозуміли, що ця проблема близька більшості молодим людям. Тож, у межах програми UPSHIFT, команда організувала триденний ретрит для студентів у горах. Трансфер, житло, харчування, дозвілля – продумали все до деталей.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/IMG_6121-1024x683.jpg)
Учасниці проєкту “Культорогині на ретриті”
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/10/IMG_5992-683x1024.jpg)
“У нашій програмі була йога, арт-терапія, медитація, виготовлення свічок і звукова терапія з етно інструментами, – згадує 20-річна Оксана, учасниця команди. – Також ми мандрували горами, водночас кожен з учасників мав вільний час для відновлення”.
Апшифтерки запросили до співпраці експертів: психологиню та спеціаліста з йоги. Участь у ретриті взяло 20 студентів, віком від 18 до 22 років. Команда переконана, такий відпочинок допоміг кожному відновитись як ментально, так і фізично.
Програму UPSHIFT на Львівщині реалізовує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), за підтримки Уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. За півроку діяльності програми в регіоні понад 4 тисячі бенефіціарів отримали підтримку від учасників програми UPSHIFT.