Upshift – Україна

Молодь Маріуполя створила перший в місті майданчик для вигулу собак за підтримки ЄС та ЮНІСЕФ

23 червня в мікрорайоні «Західний» у Маріуполі з’явився перший спеціалізований майданчик для вигулу собак. Створення майданчика – це ініціатива маріупольських студентів, які взяли участь у молодіжній інноваційній програмі UPSHIFT Україна, розробили свій проєкт та отримали фінансування на його втілення від Європейського Союзу (ЄС) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Програма UPSHIFT дає молоді навички та ресурси, […]

23 червня в мікрорайоні «Західний» у Маріуполі з’явився перший спеціалізований майданчик для вигулу собак. Створення майданчика – це ініціатива маріупольських студентів, які взяли участь у молодіжній інноваційній програмі UPSHIFT Україна, розробили свій проєкт та отримали фінансування на його втілення від Європейського Союзу (ЄС) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Програма UPSHIFT дає молоді навички та ресурси, щоб визначати проблеми своїх громад та пропонувати інноваційні рішення. UPSHIFT розвиває життєстійкість молоді, а їхні громади отримують переваги від рішень, що пропонує молодь. Учасники програми проходять тренінги із планування, командної роботи та розвитку підприємницьких навичок, а також отримують гранти на реалізацію своїх ідей.

Мікрорайон «Західний» знаходиться на околиці міста та питання окремого простору для вигулу собак тут завжди було актуальним. Під час відкриття майданчика голова Лівобережної районної адміністрації Маріупольської міської ради Віктор Очеретін розповів: «Молодь виступила ініціатором організації цього майданчика, а наша районна адміністрація та місто їх підтримали. Перш за все, це місце підходить не тільки для собак і їх дресирування – це ще й простір для спілкування між жителями цього району і нашого міста. Таким чином тут буде формуватися спільнота, яка розвиватиме культуру утримання та виховання домашніх тварин».

На майданчику встановили тренувальні снаряди для собак, коробку з пакетами й урни для того, щоб власники могли прибирати за своїми улюбленцями, та навіть висадили дерева. «Ми реалізуємо саме цю ідею, бо таким чином вирішуємо проблему, котра хвилює багатьох містян, — відсутність місця для вигулу собак. Майже у кожного учасника нашої команди є собака, тому ми як ніхто відчували необхідність вирішення цього питання», – розповіла Катерина, мешканка мікрорайону та учасниця проєкту.

«Сучасний світ стрімко розвивається та змінюється і ставить багато викликів перед молодими людьми. Методологія програми UPSHIFT була розроблена Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) для того, щоб розвивати у молоді навички 21 століття, які допоможуть успішно адаптуватися та релізувати себе в робочому і соціальному середовищі. В Україні ЮНІСЕФ почав впроваджувати програму UPSHIFT у східних областях, що постраждали від конфлікту, щоб полегшити наслідки конфлікту та його вплив на молодь, підлітків та їхні громади», – сказала Лілія Любомудрова, координаторка програм ЮНІСЕФ з розвитку молоді.

Програма UPSHIFT Україна здійснювалася в Маріуполі у 2019-2020 навчальному році. За цей час  було проведено 5 наборів на програму, в якій взяли участь понад  200 учасників. Загалом 25 молодіжних проєктів отримали фінансування від ЄС та ЮНІСЕФ та суму майже 1,3 мільйони гривень.

«Наша програма надала молоді Маріуполя сучасні компетенції для створення власних проектів, навички командної роботи, а головне – молоді люди на власному досвіді переконалися, що наполеглива праця та прагнення до змін можуть трансформувати життя їхнього оточення та навіть цілого міста», – розповіла Марина Ладиженська, керівниця програми UPSHIFT Україна.

Знайти майданчик можна за адресою: вул. Київська, 96, біля кінцевої зупинки маршруту 24т.