Upshift – Україна

Молодь організувала родинний фестиваль у Кропивницькому

Учасники програми UPSHIFT створили свято, що подарувало незабутні емоції дорослим і дітям. Майстер-класи, спортивні розваги та консультації від психолога – так пройшов родинний фестиваль у Кропивницькому. Подію організували чотири учасниці молодіжної програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ.  Валерія, Марія, Руслана й Анастасія хотіли підтримати дітей в умовах війни. Тож подали заявку на  UPSHIFT, пройшли навчання та отримали […]

Учасники програми UPSHIFT створили свято, що подарувало незабутні емоції дорослим і дітям.

Майстер-класи, спортивні розваги та консультації від психолога – так пройшов родинний фестиваль у Кропивницькому. Подію організували чотири учасниці молодіжної програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ.  Валерія, Марія, Руслана й Анастасія хотіли підтримати дітей в умовах війни. Тож подали заявку на  UPSHIFT, пройшли навчання та отримали ресурси для реалізації власного проєкту. 

“Ми планували створити ініціативну для дітей, допомогти їм емоційно та психологічно розвантажитись. Проте згодом зрозуміли, що підтримка потрібна також батькам. Адже вони сильно емоційно повʼязані з дітьми й можуть транслювати свої переживання на них. Так виникла ідея провести подію для всієї родини”, – розповідає 24-річна Валерія, учасниця команди.
© ЮНІСЕФ
Тато, мама та дочка щасливі тримають малюнок, який разом створили. Сімʼя бере участь у родинному фестивалі від апшифтерів

Дівчата створили команду Little Family, кожна учасниця має досвід роботи з дітьми. Приміром Валерія і Марія викладають образотворче мистецтво. Тож програму родинного фестивалю апшифтерки наповнили різними майстер-класами, де батьки з дітьми могли створити унікальні світловідбивачі для одягу, пройти арт-терапію, разом розмалювати  велетенський банер тощо.

“Головна мета наших майстер-класів – це обʼєднати родину за спільним заняттям, – розповідає Валерія. – Дітям так сподобалось створювати малюнок з ручками батьків, де спочатку тато ставив свій відбиток на папір, далі мама, а тоді малеча. Ось цей момент, коли найменші учасники наносили на руки батьків фарбу, дуже їх тішив”.

Учасники фестивалю також мали великий вибір спортивних розваг: ігри з фризбі, дартс, настільний хокей, метання дротиків у кульки, армреслінг і багато іншого. А ще аніматори залучали родини до флешмобів і відкритого мікрофону, де кожен міг щось розповісти чи заспівати. 

© ЮНІСЕФ

“Ми хотіли “зловити” кожен радісний момент батьків і дітей на події, – згадує Валерія. – Тож наш фотограф робив знімки під час фестивалю, друкував і одразу віддавав родинам. Усі дуже раділи такій можливості, адже під час війни не часто вдається сфотографуватися всім разом”.

Працював на локації і освітній куточок. Для дітей і дорослих проводили тренінги з першої домедичної допомоги. А ще на фестивалі надавали підтримку 5 психологів. Апшифтери створили окреме затишне місце, де батьки та діти могли поспілкуватися зі спеціалістом. Загалом, на родинний фестиваль апшифтерів завітали 39 дорослих і стільки ж дітей, зокрема внутрішньо переміщені особи.  

«Мене в цей день просто переповнювали емоції, — ділиться враженнями Валерія. — Багато людей підходили до нас і говорили теплі слова. Я, напевно, ще ніколи не відчувала стільки вдячності. Цей досвід я ніколи не забуду». 
© ЮНІСЕФ