Upshift – Україна

Команда з Чернівців прагне обʼєднати іноземних та українських студентів

Вікторія, Дарія, Анастасія і Тетяна — студентки з Чернівців. Кожна з дівчат мала досвід участі у програмах молодіжного обміну, а також відвідувала різні конференції. Студентки вважають, що дослідження нових культур сприяє саморозвитку та розширює світогляд. Через повномасштабну війну в Україні багато програм обміну наразі не працюють. Однак іноземні студенти все ще є у країні, зокрема […]

Вікторія, Дарія, Анастасія і Тетяна — студентки з Чернівців. Кожна з дівчат мала досвід участі у програмах молодіжного обміну, а також відвідувала різні конференції. Студентки вважають, що дослідження нових культур сприяє саморозвитку та розширює світогляд. Через повномасштабну війну в Україні багато програм обміну наразі не працюють. Однак іноземні студенти все ще є у країні, зокрема в Чернівцях.

«Дослідження різних культур допомагає  більше дізнатися про світ, розвіяти стереотипи про представників інших країн. І загалом мати знайомих із різних куточків світу — це класно. Ми знаємо, як такий досвід може добре впливати на молодь, і хочемо робити міжкультурні обміни у своїй громаді», — Вікторія,19

Дівчата обʼєдналися в команду Youth Power та подали заявку на участь у програмі UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Молодь пройшла навчання за методологією програми, отримала менторську підтримку та ресурси на реалізацію власного проєкту. 

Команда організувала форум для українських та іноземних студентів. Під час події обговорювали, як боротися з расизмом, стереотипами, упередженнями, а також як розбудовувати толерантне суспільство. Під керівництвом психолога молодь пройшла тренінг із взаєморозуміння, а потім і воркшоп, де виконувала різні практичні завдання, щоб навчитися працювати в команді. 

«Ми почули багато позитивних відгуків від учасників форуму. Їм було дуже цікаво працювати разом, брати участь в іграх. Одна студентка з Індії поділилася, що це був її перший досвід такої інтеграції в суспільство і їй дуже сподобалося», — розповідає Вікторія.

Згодом Youth Power спільно з іншими командами UPSHIFT організувала ще кілька заходів для молоді міста, серед яких арттерапія і майстер клас із виготовлення свічок з вощини. Загалом події апшифтерів відвідали близько 100 студентів. Та на цьому команда не зупиняється: вже заплановано в колаборації з іншими учасниками UPSHIFT проводити розмовні клуби англійської мови.

«Для нашої команди це був перший досвід створення проєкту, — говорить Вікторія. — Ми навчилися багатьох речей: як досліджувати проблему, розробляти ідею, складати бюджет і так далі. А ще UPSHIFT подарував нам багато класних знайомств із молоддю Чернівецької області».