Upshift – Україна

Молодь розробила навчальний курс з працевлаштування та фінансової грамотності українців

Зберегти життя — головне завдання кожного під час війни. Та як продовжувати його виконувати, коли сотні будинків, підприємств, магазинів, аптек і закладів освіти зруйновані, а мільйони людей втратили роботу? Кожному потрібні житло, їжа та одяг. Як з цим усім дати раду, якщо безробітний чи безробітна?  Відповісти на це питання вирішили Павло Рижов, Роман Мичка​​ і […]

Зберегти життя — головне завдання кожного під час війни. Та як продовжувати його виконувати, коли сотні будинків, підприємств, магазинів, аптек і закладів освіти зруйновані, а мільйони людей втратили роботу? Кожному потрібні житло, їжа та одяг. Як з цим усім дати раду, якщо безробітний чи безробітна? 

Відповісти на це питання вирішили Павло Рижов, Роман Мичка​​ і Володимир Кулініч. Хлопці створили проєкт «Багата нація», спрямований на підвищення фінансової освіченості населення. Реалізувати його вдалося завдяки участі у молодіжній програмі UPSHIFT, яка допомагає учасникам розвʼязувати суспільні проблеми та втілювати задуми в життя.  Впроваджує програму Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Уряду Японії.

Володимир Кулініч. ©ЮНІСЕФ

19-річний Володимир Кулініч бере участь у програмі вже вдруге.

«UPSHIFT колись був моїм першим грантовим проєктом. Саме з нього почався шлях проєктного менеджменту. Відтоді вдалося реалізувати багато ідей», — ділиться Володимир.

Проєкт становить собою курс — безоплатний навчальний серіал, що невдовзі стане доступний кожному на платформі «ДІЯ. Цифрова освіта». Курс ділиться на дві частини: працевлаштування та фінансова грамотність. У відео експерти діляться порадами та досвідом. 

«Користувачі нашого курсу отримають мотивацію діяти, розуміння, що зараз відбувається на ринку праці, а також дізнаються, як бути конкурентним, написати резюме, пройти співбесіду та, зрештою, отримати роботу», — розповідає Кулініч.

Роман Мичка. ©ЮНІСЕФ

У частині про фінансову грамотність розбирають, як правильно  планувати  бюджет, а також розповідають про зберігання грошей у депозитах й облігаціях. 

«Ми даємо базові знання про персональні фінанси від того, як керувати своїм бюджетом, до того, що це таке та як його скласти. І як потихеньку, навіть у таких нестабільних умовах, почати інвестувати, думати про майбутнє, мріяти та розвиватись», — говорить Володимир Кулініч. 

На одному навчальному серіалі молодь не планує зупинятися. Хлопці вже розмірковують над розвитком проєкту, можливо, в іншому вигляді, а також планують зробити окремий курс про інвестиції. 

Павло Рижов. ©ЮНІСЕФ

«Я вважаю, щоб країна стала сильнішою й економічний розвиток України відбувався швидше та якісніше, люди мають бути більш фінансово освіченими. Фінансова освіченість — це фундамент», — вважає 18-річний Павло Рижов.