Upshift – Україна

Молодь із Тернопільщини створила марафон із саморозвитку для однолітків

Цієї весни 16-річна Яна закінчує школу, тож уже активно готується до вступних іспитів в університет. Дівчина переконана, що, окрім знань із предметів, для успіху в будь-якій професії потрібно мати також так звані м’які навички: комунікабельність, здатність працювати у команді та в умовах форс-мажорів. Тож Яна разом зі своїми подругами Олею та Юлею взялися посприяти саморозвитку […]

Цієї весни 16-річна Яна закінчує школу, тож уже активно готується до вступних іспитів в університет. Дівчина переконана, що, окрім знань із предметів, для успіху в будь-якій професії потрібно мати також так звані м’які навички: комунікабельність, здатність працювати у команді та в умовах форс-мажорів. Тож Яна разом зі своїми подругами Олею та Юлею взялися посприяти саморозвитку молоді в рідному для них місті Ланівці, що на Тернопільщині.

Дівчата обʼєдналися в команду Empower Shift і взяли участь у програмі UPSHIFT, що впроваджується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Норвегії. Разом вони пройшли навчання за методологією програми, отримали менторську підтримку та ресурси для реалізації власного проєкту.

«На навчанні від UPSHIFT була дуже крута атмосфера. Організатори створили всі умови, щоб ми генерували якомога більше ідей. І коли під час реалізації проєкту виникали певні труднощі, я згадувала ті дні й вони мотивували мене йти далі», — розповідає Яна. 

Команда Empower Shift розробила марафон із саморозвитку для молоді, що складається з лекцій і нетворкінгів. Перша зустріч мала назву «Мотивація та можливості для молоді». На ній спікерами були представники різних молодіжних громадських організацій. Під час інших лекцій учасники марафону досліджували питання соціального підприємництва, керування часом, вигорання, а також дізналися від психолога, як подолати страх і рухатися далі.

Обʼєднати молодих людей команда Яни намагалася на спільних нетворкінгах, де учасники дивилися фільми, а після обговорювали їх. Загалом участь у марафоні взяли понад 40 осіб. Апшифтери, натхненні відгуками учасників, не планують зупинятися на цьому, а хочуть й далі підтримувати підлітків і молодь у рідному місті.

«Я маю друга, який своїм прикладом надихає мене на саморозвиток. Думаю, молоді потрібна людина-наставник, яка мотивуватиме та відкриватиме нові можливості. Вірю, що нашій команді вдалося частково виконати цю роль для учасників проєкту», — Яна, 16.