Молоді люди з дев’яти областей України взяли участь у навчальному тренінгу програми UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Учасникам вдалося розробити проєкти, спрямовані на підтримку та розвиток інклюзії у своїх громадах.
«Інклюзія є надзвичайно важливою. Рівність повинна бути основою стосунків між усіма людьми незалежно від їхніх особливостей. Ніхто не має почуватися обділеним чи вилученим із суспільних процесів»
Катерина, 15-річна апшифтерка з Луцька
36 учасників програми шукали шляхи розв’язання проблем упередженого ставлення до ЛГБТК+ спільноти, бар’єрів у спілкуванні між чуючими та нечуючими, інтеграції людей з інвалідністю в суспільне життя. Під час тренінгу молодих людей підтримували ментори, які допомагали розробляти рішення для їхніх проєктів. Вони й надалі супроводжуватимуть апшифтерів на кожному етапі реалізації ініціатив.
«Молодь сьогодні може творити дива. Для неї немає нічого неможливого! Головне — прислухатися до її думки, давати можливість упроваджувати зміни, підтримувати молодіжні проєкти та ініціативи, спрямовані на розбудову інклюзивного суспільства, у якому кожна людина почувалася б комфортно й мала б можливості для повноцінної участі», — говорить Світлана Стукало, координаторка програм ЮНІСЕФ з розвитку молоді.
Після навчання молодь протягом трьох місяців реалізовуватиме власні ініціативи. Апшифтери планують створити серію лекцій для підвищення поінформованості загалу про людей з інвалідністю, проводити кулінарні та спортивні заходи для соціальної інтеграції таких людей, розробити комікс про дітей з протезами, а також освітній курс для асистентів дітей з особливими освітніми потребами.
«Наша команда прагне розвивати інклюзію у Хмельницькому. Тож ми вирішили взяти участь у програмі UPSHIFT, щоб втілити наші ідеї в життя. Ми хочемо підвищити рівень обізнаності молоді з темою соціальної інклюзії. Плануємо провести інформаційну кампанію та серію практичних лекцій»
Вікторія, 19-річна апшифтерка з Хмельницького
Національну хвилю програми UPSHIFT, присвячену розвитку та підтримці інклюзії, реалізують Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із ГО «Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”» за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW.