Upshift – Україна

Молодіжний простір у Херсоні: як команда «Steel Youth» створила осередок підтримки для молоді

Марина переїхала з Києва до Херсона у 2023 році. Життя в понівеченому війною місті дало їй розуміння, наскільки складно молодим людям у таких безпекових умовах знаходити нових друзів, спілкуватися та цікаво проводити вільний час. Тож Марина разом з однолітками — Романом і Аелітою — вирішила діяти. Вони взяли участь у програмі UPSHIFT від ЮНІСЕФ в […]

Марина переїхала з Києва до Херсона у 2023 році. Життя в понівеченому війною місті дало їй розуміння, наскільки складно молодим людям у таких безпекових умовах знаходити нових друзів, спілкуватися та цікаво проводити вільний час. Тож Марина разом з однолітками — Романом і Аелітою — вирішила діяти. Вони взяли участь у програмі UPSHIFT від ЮНІСЕФ в Україні, об’єдналися в команду «Steel Youth» і, пройшовши навчання, отримали ресурси для реалізації власного проєкту.

«Як членкиня молодіжної ради, я багато спілкуюся з молоддю і знаю її потреби. Та й мені самій 20 років, тому я добре розумію, що можливості для дозвілля в місті дуже обмежені. Ми шукали курси чи тренінги для молоді, проте на той час їх просто не було. Це й стало для нас поштовхом до створення таких можливостей самостійно», — розповідає Марина.

Команда вирішила створити у Херсоні безпечний молодіжний простір в укритті. Облаштувавши приміщення, апшифтери розпочали організовувати різноманітні заходи, як-от арттерапія, майстеркласи, кінопокази та вечори настільних ігор. Простір став не лише місцем для відпочинку, але й осередком підтримки психоемоційного стану юних херсонців. Команда прагнула створити спільноту, де кожен може знайти нових друзів, цікаво та з користю провести час.

Зусилля апшифтерів не залишилися непоміченими. Загалом понад 60 молодих людей уже долучилися до заходів, і деякі з них вирішили приєднатися до команди. «Тепер вони разом з нами організовують заходи. Спільно ми шукаємо можливості для розвитку, залучаємо партнерів і займаємося фандрайзингом», — зазначає Марина.

Важливим кроком у розвитку проєкту стала співпраця з Херсонською обласною державною адміністрацією, яка підтримала ініціативу команди. Це дозволило «Steel Youth» залучити додаткові ресурси для облаштування простору та організації заходів.

Згодом апшифтери заснували громадську організацію «Сяйво безмежної мрії», щоб масштабувати свою роботу в місті. Члени ГО активно підвищують свою кваліфікацію, беруть участь у навчаннях та здобувають нові знання для ефективного розвитку організації. Простір продовжує працювати: в ньому регулярно проходять заходи, а в найближчих планах — проведення серії тренінгів із психологом та курс з інформаційної гігієни.

«Завдяки проєкту вдалося об’єднати активну молодь Херсона у спільноту. Це справжня команда зацікавлених людей, які прагнуть розвивати місто, і мені приємно бути дотичною до цього процесу», — ділиться Марина.

Простір команди «Steel Youth» став важливим кроком до згуртування херсонської молоді. Це місце не лише сприяє розвитку, а й дарує підтримку в умовах війни.

З жовтня 2023 року по грудень 2024-го програмі UPSHIFT вдалося реалізувати 11 наборів на півдні України. Понад 550 молодих людей працювали над важливими суспільними проєктами у своїх громадах Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. У результаті їхньої роботи було підтримано понад 25 тисяч бенефіціарів, реалізовано 117 проєктів. Програму UPSHIFT на півдні України впроваджує громадська організація «Потрібні тут» за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та уряду Бельгії.