Мене звати Крупеня Ілларіон. Мені 16 років. Я виріс і живу в Хмельницькому і, як і багато підлітків, займався у різних гуртках, шукаючи себе. Я захоплювався театральним мистецтвом, бальними танцями, закінчив музичну школу (клас баяна) та малу комп’ютерну академію ITStep. Проте одного дня прийшов на пробне заняття зі стрільби з лука та закохався в цей вид спорту.
І тепер я хочу вас запитати: чи були у вашому житті стресові ситуації? Гадаю, що так. Але чи знаєте ви, як з ними боротися? Я також стикнувся зі стресом, але знайшов спосіб заспокоєння — стрільба з лука. Це не лише про спорт, влучання та тренування. Це також про зосередженість і занурення в себе, свій світ. Треба відчувати кожен м’яз: перший рухається, інший впирається, наступний тягне, ще один утримує. Під час пострілу працює все тіло. Стрільба допомагає відволіктися від повсякдення, забути про всі свої проблеми, емоції, думки та зосередитися на собі, на тому, що є лише ти, лук і мішень.
У підлітковому віці діти відчувають багато тиску: навчання, відносини з однолітками, батьками, починаються перші стосунки, які теж несуть із собою багато переживань, і найголовніше — це ситуація у країні. Мені прикро бачити, як тинейджери, щоб побороти свої проблеми та страхи, починають від них просто тікати або вдаватися до шкідливих звичок. Саме це — що підлітки не знають, як боротися із своїми проблемами, — турбує мене та моїх друзів.
Тож разом із Аріною, Олександром і Валерією ми взяли участь у програмі UPSHIFT. Наша команда розробила ідею проєкту та вже її реалізовує. Ми провели п’ять майстер-класів, на яких вчили підлітків стріляти з лука й у такий спосіб досліджувати себе. Всі максимально зацікавлені на цих заходах, уважно дивляться та слухають. Підлітки відкриваються та завдяки змаганням мають змогу показати свій потенціал. Наприклад, була ситуація, коли доволі сором’язливий хлопець виграв змагання, всі його знайомі здивувалися, а він відчув впевненість у своїх силах. Це доводить, що стрільба з лука — хороший інструмент для дослідження себе.