Upshift – Україна

Моя сила в тому, що продовжую рухатися попри все та реалізовувати ідеї

Я графічна дизайнерка з Харкова, Україна. Зазвичай працюю з айдентикою, тобто створюю логотипи та фірмовий стиль, але знайшла себе в проєктній діяльності. Тому, хоч і війна випробовує на міцність кожного дня, але я змогла разом з командою у рамках програми UPSHIFT створити проєкт “Тінейджерів острів”. Під час його реалізації я зрозуміла, моя сила – в […]

Я графічна дизайнерка з Харкова, Україна. Зазвичай працюю з айдентикою, тобто створюю логотипи та фірмовий стиль, але знайшла себе в проєктній діяльності. Тому, хоч і війна випробовує на міцність кожного дня, але я змогла разом з командою у рамках програми UPSHIFT створити проєкт “Тінейджерів острів”. Під час його реалізації я зрозуміла, моя сила – в тому, що продовжую рухатися попри все та реалізовувати ідеї. А ще моя сила – в допомозі іншим.  Адже мета нашого проєкту – допомогти підліткам України покращити їхній психологічний стан. Для цього ми створили Discord-сервер, де проводимо психологічні консультації, тренінги для підлітків та  ігрові заходи, а також записуємо подкаст, де з психологами та ведучим обговорюємо проблеми підлітків, наприклад, втрати близьких через війну. 

©UNICEF/VSkybytsky

А для того, щоб продовжувати бути сильною, але не завдавати собі шкоди при цьому та не вигорати, я використовую декілька інструментів, які мені в цьому допомагають. 

Один із головних – підхід SMART (Specific, Measurable, Achievable, Relevant, Time) навіть в особистому житті. Цього мене навчили в UPSHIFT. Також я ставлю цілі на рік, місяць, тиждень та день. Що значно покращує мотивацію та розуміння кінцевої вигоди. Але якщо в мене немає сил на планування, то не роблю план і не картаю себе за це. А ще радію навіть маленьким справам, які зробила. Наприклад, прибрала ліжко. Нібито така дрібниця, але який профіт від вдячності до себе. Крім того,я працюю зі своєю самооцінкою, аби бути сміливішою та більш впевненою. Для цього ходжу до психолога та  розбираю те, що хвилює. І, що дуже важливо, я намагаюся прислуховуватися до себе, щоб краще розуміти свої можливості та бажання. В цьому мені теж допомагають консультації з психологом. Перший час користувалася таблицею відчуттів, щоб називати їх по черзі і зрозуміти, підходить назва під мій стан чи ні. Потім використовувала таблицю думок. Вона складається з 4 стовпчиків:

  • Дата та час, коли виникла емоція/відчуття.
  • Ситуація, через яку виникла емоція/відчуття.
  • Емоція – може бути декілька назв, якщо відчуття змішані. Наприклад, страх, збентеженість, розгубленість та невпевненість.
  • Автоматичні думки в цій ситуації. Наприклад: “чому я така неуважна”.
©UNICEF

Це допомагає, бо спочатку приходить думка, а потім ми емоційно її забарвлюємо. Іноді таке триває секунди і не одразу можна помітити токсичні думки. Але це все одно забирає сили. Тому ця таблиця допомагає звернути увагу на свої думки та почуття і в наступних подібних ситуаціях вже буде легше контролювати свій стан.

Останнє, що важливо, аби тримати себе в “тонусі” – моя самореалізація як лідерки в проєкті, який ми з командою створили в рамках програмі  UPSHIFT,  та постійний саморозвиток. Для цього я кожен місяць роблю аналіз себе та аналіз команди: хто як себе відчуває, кому що потрібно, які були зроблені помилки і як їх виправити в наступний раз. Також разом з командою після кожного етапу проєкту ми робимо ретроспективу. Це допомагає нам (і мені в тому числі) розрядити робочу обстановку та відчути себе в безпеці в колективі. І звісно проходжу різні тренінги, курси з лідерства, з проєктної та грантової діяльності.

Це те, що дійсно допомагає у довгій перспективі зберегти мою внутрішню силу.