Upshift – Україна

“Ми доводимо людям, що щастя у дуже простих речах”

Команда волонтерів реалізувала в Рогатинському районі програму «Фіра» для дітей та молоді. Привіт! Я Марія Пилипів, авторка проєкту “Фіра”. Моя команда: Оксана Пилипів, Дарія Гривнак та Наталія Пилипів. Ми з невеликого міста Рогатин, що на заході України. З початку війни, кожен з нас намагався допомагати тим, хто цього потребував: волонтерство, організація благодійних ярмарків, перегляди фільмів […]

Команда волонтерів реалізувала в Рогатинському районі програму «Фіра» для дітей та молоді.

Привіт! Я Марія Пилипів, авторка проєкту “Фіра”. Моя команда: Оксана Пилипів, Дарія Гривнак та Наталія Пилипів. Ми з невеликого міста Рогатин, що на заході України. З початку війни, кожен з нас намагався допомагати тим, хто цього потребував: волонтерство, організація благодійних ярмарків, перегляди фільмів у молодіжному центрі та інші активності. Усе це ми проводили в місті, та вирішили вийти за його рамки. І нам це вдалося. Наша команда провела опитування та дізналася, що жителі сіл довкола Рогатина також потребують активного дозвілля та відпочинку, особливо в складний для нас час.  Це і стало мотивацією команди. 

Завдяки програмі Апшифт та Дитячому фонду ЮНІСЕФ «ФІРА» вперше завітала в села Рогатинщини та подарувала  гарні емоції усій громаді. Моя команда разом із ментором Дмитром Савостьяновим обдумували програму для діточок, молоді та всіх учасників проєкту. Тож ми підготували  всі необхідні матеріали, зібрали волонтерів, які готові допомагати в реалізації нашого проєкту «ФІРА», та виїхали в перше село – Фрага.

Перший виїзд

7 серпня ми запланували першу подорож. Наша команда дуже хвилювалася, аби все пройшло добре. Ми приїхали  у с. Фрага, нас там  уже чекали учасники нашого проєкту. Люди були  різного віку (від найменших до найстарших). Ми розклали  настільні, спортивні, розвивальні ігри, аби учасники мали можливість вибрати ту активність, яка їх зацікавила. Усі були в захваті від такої кількості занять! А під час перегляду мультфільму “Емоджі” селяни змогли відчути себе в кінотеатрі. Всім тим, хто долучився до нас дуже сподобалося співати українських пісень зі співаниками під гітару. А щоб розрухатися, ми всі разом танцювали “банси” від яких ніхто не зміг встояти на місці Також, ми підготували для всіх охочих кольорові олівчики та ватман, на якому учасники  писали та малювали те, що їм найбільше запам’яталося або сподобалося під час проєкту “ФІРА” в їхньому селі. І навіть, якщо нас зранку страшив дощ, то під час нашого проєкту вже була дуже гарна погода.

Проєкт «ФІРА» побував у трьох селах Та ми на цьому не зупинимось, у планах об’їздити всі села Рогатинщини.  Проєкт «ФІРА» вже виїхав до трьох сіл, але ми не будемо зупинятися і маємо в планах об’їздити всі села Рогатинщини. Діти, молодь та кожен з нас хоче відчути те, що є багато причин для щастя, тож, навіть, колір наших футболок (жовтий) випромінює щось хороше та веселе. Люди із сіл, куди ФІРА ще не завітала, самі просять, аби до них приїхали. І це наша найбільша мотивація. Після кожного виїзду ми хочемо бачити безліч усміхнених людей, які зрозуміли, що щастя у дуже простих речах.