Upshift – Україна

«Ми хочемо своїм прикладом показати, що молодь здатна на зміни»

Учасники програми UPSHIFT обʼєднують молодь довкола просторів, де народжуються ідеї для змін. Обʼєднати однодумців і надихнути на важливі для громади покращення — з такою метою молодь Житомирщини подала заявки на участь у програмі UPSHIFT. Команди «Захисники слова» та «Світло-двіж» пройшли навчання й отримали необхідні ресурси для реалізації ідеї — створення просторів у своїх населених пунктах.  […]

Учасники програми UPSHIFT обʼєднують молодь довкола просторів, де народжуються ідеї для змін.

© ЮНІСЕФ

Обʼєднати однодумців і надихнути на важливі для громади покращення — з такою метою молодь Житомирщини подала заявки на участь у програмі UPSHIFT. Команди «Захисники слова» та «Світло-двіж» пройшли навчання й отримали необхідні ресурси для реалізації ідеї — створення просторів у своїх населених пунктах. 


Ця ініціатива — щось значно більше, ніж облаштування місця для зустрічі молоді. «Я шукав людей, які б хотіли робити корисні справи. А для цього потрібен був ефективний інструмент. І таким інструментом став саме молодіжний простір. Йдеться не просто про розставляння у приміщенні меблів, а про постійну роботу з дітьми та молоддю», — розповідає 18-річний Артем, учасник команди «Захисники слова» із Коростишева.

© ЮНІСЕФ

Хлопець разом із друзями облаштували простір, де можна повчитися, попрацювати, а головне — знайти друзів серед тих, з ким у тебе спільні інтереси. Тут працює дебатний клуб, проходять покази фільмів, а також цікаві й корисні лекції. Наприклад, можна дізнатися про волонтерство, сексуальну освіту, українську культуру. Великий попит у молоді й на арт-терапію. Кожну подію відвідують близько 20 молодих людей, переважно це учні старших класів.

© ЮНІСЕФ

«Молодіжні простори — це основа, — говорить Артем. — Місце, де народжуються ідеї. Потім вони виходять за межі молодіжного простору. І це дуже класно, тому що вплив і зміни, які ці ідеї спричиняють для громади, досить глобальні та торкаються життя кожного в Коростишеві».
© ЮНІСЕФ

Цю думку поділяє його колега по програмі 17-річний Роман. Хлопець — учасник команди «Світло-двіж» із селища Курне. Попри те що населений пункт має менше тисячі жителів, на кожну подію у просторі приходять понад 30 молодих людей. Роман розповідає, що їхній проєкт надихнув і односельців на дії: «Раніше ніхто й не думав, що в нашому селищі можна щось змінити. А тепер щойно в когось виникає ідея, ми одразу її розкручуємо — міркуємо, як реалізувати. Наприклад, найближчим часом з жителями селища створюватимемо волейбольний майданчик. Люди не чекають, що це хтось зробить, а готові діяти самостійно».

© ЮНІСЕФ

У молодіжному просторі можна пограти в ігри, тут проводять покази фільмів, змагання з настільного тенісу та організовують освітні події. Також команда впровадила регулярний захід, який має назву «Інформаційна піца». Це зустрічі молодих людей, на яких вони в безпечній неформальній обстановці можуть обговорити свої потреби та ідеї. А згодом втілювати їх у життя. 


«Результатом останньої зустрічі стала оформлена ініціатива облаштувати парк у нашому селищі, щоб люди мали де відпочити, — розповідає Роман. — Ми обрали вже територію з деревами. Тепер потрібно там прибрати, поставити лавочки та ліхтарі. Ми хочемо своїм прикладом показати, що молодь здатна на зміни».

© ЮНІСЕФ