Upshift – Україна

Ми хочемо зменшити кількість тварин на вулиці та знайти кожному дім

Учасники програми UPSHIFT обʼєдналися задля порятунку тварин у Кропивницькому З початку війни  Кропивницький став прихистком для багатьох тварин, евакуйованих з небезпечних регіонів України. У місті всього два притулки й обидва переповнені. Багато місцевих чотирилапих  безпритульні та живуть просто неба у різних районах Кропивницького. Розв’язати цю проблему взялась молодь міста за допомогою програми UPSHIFT, яку втілює […]

Учасники програми UPSHIFT обʼєдналися задля порятунку тварин у Кропивницькому

З початку війни  Кропивницький став прихистком для багатьох тварин, евакуйованих з небезпечних регіонів України. У місті всього два притулки й обидва переповнені. Багато місцевих чотирилапих  безпритульні та живуть просто неба у різних районах Кропивницького. Розв’язати цю проблему взялась молодь міста за допомогою програми UPSHIFT, яку втілює Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

©ЮНІСЕФ

Ми хочемо зменшити кількість тварин на вулиці та знайти кожному дім. Ми намагаємось донести, що не варто бути байдужим до безпритульних чотирилапих. Потрібно заохочувати оточення допомагати тваринам, — 16-річна Софія Балах, учасниця команди “КотоПес”

У межах програми молодь створила два проєкти, спрямовані на допомогу тваринам.

“КотоПес” займається просвітницькою діяльністю серед дітей і дорослих щодо проблеми безпритульних тварин у місті. А також команда збирає донати для одного з притулків Кропивницького.

“Ковчег” допомагає волонтерам евакуйовувати тварин з небезпечних регіонів України. Учасники команди закупили переноски для невеликих собак і кішок, а також набори з ліками та кормом. Тепер тварин можуть безпечно транспортувати у Кропивницький. А вже тут апшифтери допомагають одному з притулків побудувати додаткові вольєри, де чотирилапі проходитимуть карантин.

 

©ЮНІСЕФ

Ми бачили багато інформації про тварин, що залишились без господарів, втратили дім через війну. Учасників нашої команди, з різним досвідом обʼєднує те, що ми хочемо допомогти цим чотирилапим. Якщо нам вдасться в межах проєкту врятувати хоча б одну тварину, тоді це все вже не даремно”, — 19-річна Марія Семеняка, учасниця команди “Ковчег”

Для того, щоб примножити результати, апшифтери вирішили обʼєднатися та залучити до співпраці команду з іншої сфери – “Space medias”. Учасники цього проєкту знаються на медіа, а також створили власний простір. Тож спільно  команди провели фотодень у одному з притулків міста.  Молодь переконана, що тварини з  гарними знімками мають більше шансів швидко знайти новий дім. Фото чотирилапих поширюватимуть у соцмережах. А згодом, у просторі “Space medias” зроблять виставку цих світлин. І це ще не всі ідеї молоді.

©ЮНІСЕФ

“У нас є ілюстратори в команді. Тому ми вирішили створити комікс про евакуйованого собаку Бадді з Бахмуту. Пес прибув у Кропивницький і знайшов тут прихисток. Учасники команди “Space medias”  допомогли з текстом коміксу, а члени “КотоПес” – з розповсюдженням”, – говорить Марія, учасниця команди “Ковчег”.

“Співпраця з іншими командами є дуже важливою, – розповідає Софія Балах, учасниця команди “КотоПес”. – Ми переймаємо досвід один одного. Наприклад, учасники команди “Ковчег” старші за нас. Вони мають більше досвіду, думають глобальніше. Тому, коли ми разом обговорюємо подальші плани, то отримуємо чесний фідбек щодо переваг і недоліків нашого проєкту. А також заряджаємось від колег енергією, це дуже мотивує рухатись далі”.

Програма UPSHIFT діє на Кіровоградщині з серпня 2022 року. За цей час до неї долучилося понад 300 молодих людей і 80 команд отримали фінансування для своїх проєктів.