Upshift – Україна

Ми з командою створили проєкт, щоб показати силу молоді

Привіт! Я Гриценя Лілія, 18 років, мешканка Журавненської громади на Львівщині. Членкиня Молодіжної ради при Журавненській селищній раді, активна учасниця молодіжного руху в рідному містечку. Студентка Ягеллонського університету в Кракові, звідки завжди повертається додому, щоб розвивати Батьківщину. А ще учасниця команди «Ті, що греблі рвуть» у межах програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ. «Молодь нічого не вирішує», […]

Привіт! Я Гриценя Лілія, 18 років, мешканка Журавненської громади на Львівщині. Членкиня Молодіжної ради при Журавненській селищній раді, активна учасниця молодіжного руху в рідному містечку. Студентка Ягеллонського університету в Кракові, звідки завжди повертається додому, щоб розвивати Батьківщину. А ще учасниця команди «Ті, що греблі рвуть» у межах програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ.

«Молодь нічого не вирішує», «Вони ще занадто юні, щоб давати їм право голосу», – усе це ми з друзями чули від нашого оточення, коли намагались висловити свою думку. Ми ставили собі питання, чому так відбувається і як довго це триватиме. Та, зрештою, вирішили взяти все у свої руки та подали заявку на UPSHIFT. 

Ми – команда молодих та амбітних громадянок, охочих змінювати та змінюватись! UPSHIFT став для нас ковтком свіжого повітря та промінчиком надії, завдяки якому ми зробили чудовий старт на шляху до нашої мети. Чого ми прагнули? Активізувати молодь нашої громади та підвищити рівень її самосвідомості. Для нас було важливо показати, що юність –  це не причина відсутності впливу, а найкращий період для дій. Хто, як не ми самі, подбає про наші потреби та бажання?

Отож, спільними зусиллями ми створили проєкт під назвою «Журавно-САМР».  «Черговий табір, де кожна твоя хвилина спланована за тебе?» – подумали ви? Аж ніяк! «Журавно-САМР» – це 3-денний захід, який обʼєднав молодь з кожного куточка нашої громади. Увесь цей час його учасники жили в наметах, готували їжу на вогні, співали пісні під гітару, грали інтелектуальні ігри, купались в річці, змагались у футболі та волейболі. Та найголовніше – створювали власні мікропроєкти для блага свого містечка.

Кожна з команд, яких було 5, намагалась вирішити одну з проблем, що турбувала їх. Для когось це було футбольне поле, для інших – озеленення парку, розвиток непопулярних видів спорту чи організація різноманітних змагань. 

«Журавно-САМР» показав, що серед нас є багато небайдужих молодих людей, які банально не мають простору для розвитку та втілення власних ідей у життя. Саме для них ми створюємо молодіжний центр, що стане місцем, де мрії стають реальністю. Зараз ми працюємо над демонтажем приміщення, виділеного місцевою адміністрацією під молодіжний центр. До цього долучилось уже більше 200 молодих людей. Для нас це стимул продовжувати творити та допомагати сучасним поколінням реалізовувати себе. 

Наш молодіжний центр буде осередком концентрації мозкових штурмів, інтелектуальних настільних ігор, гучних дискусій, книжкових клубів, кінопоказів та найрізноманітніших ініціатив місцевої молоді. І це точно тільки початок!