Upshift – Україна

“Наша спільна цінність – допомагати іншим”

Учасники програми UPSHIFT створили навчальний курс для підтримки волонтерів. Орест, Лідія і Вікторія познайомилися в Українському католицькому університеті у Львові. Окрім навчання, молодь обʼєднало спільне бажання служити громаді. При університеті діє спільнота волонтерів, що підтримує освітні, екологічні та соціальні ініціативи. Від початку повномасштабного вторгнення гуманітарні потреби українців зросли, тож молодь понад рік активно працює у […]

Учасники програми UPSHIFT створили навчальний курс для підтримки волонтерів.

Орест, Лідія і Вікторія познайомилися в Українському католицькому університеті у Львові. Окрім навчання, молодь обʼєднало спільне бажання служити громаді. При університеті діє спільнота волонтерів, що підтримує освітні, екологічні та соціальні ініціативи. Від початку повномасштабного вторгнення гуманітарні потреби українців зросли, тож молодь понад рік активно працює у цій сфері.

“Наша спільна цінність – допомагати іншим, плекати культуру волонтерства, – розповідає 23-річний Орест. – Ми отримуємо найбільший запал, коли формуємо спільноту небайдужих людей”. 
© ЮНІСЕФ
Молодь під час одного із тренінгів від команди апшифтерів

Орест, Лідія і Вікторія помітили, що волонтери, а особливо координатори волонтерської спільноти, під час війни потребують додаткової підтримки та наснаження. Тож троє студентів  взяли участь у програмі UPSHIFT від ЮНІСЕФ. У межах якої пройшли навчання, отримали менторську підтримку та ресурси на реалізацію власного проєкту з допомоги волонтерам. 

“UPSHIFT – це незабутній досвід, який навіть важко описати словами. Для нас були корисні вправи, які давали на тренінгах програми. Ми використовуємо їх наразі в своїй діяльності. Також навчання допомогло чітко структурувати наш проєкт, детально дослідити проблему та цільову аудиторію”, – говорить Орест. 

Апшифтери створили навчальний курс «Лідерство у волонтерстві», що складається з серії лекцій про волонтерський менеджмент, лідерство, психологію малих груп і зворотній звʼязок. Також провели зустрічі для студентів з досвідченими волонтерами України, де ті поділились власним досвідом роботи в кризових ситуаціях. А ще команда організувала арт-терапію і майстер-клас з ліплення та гончарства. 

© ЮНІСЕФ
Орест, Лідія і Вікторія
© ЮНІСЕФ
Орест разом з іншими волонтерами створює виріб із глини

«Ми розробили проєкт для розвантаження та відновлення волонтерів, щоб протидіяти їхньому вигоранню. Адже вони не лише беруть активну участь у соціальному житті, а ще й мають навчання та роботу. Тому наша команда організувала, крім курсу, заходи з підтримки студентів», — розповідає 19-річна учасниця команди Вікторія.

Загалом курс від апшифтерів відвідали 60 волонтерів. Важлива частина навчання пройшла в горах. Молодь організувала поїздку, під час якої волонтери мали змогу набратися сил, обмінятися досвідом і пройти тренінги з довіри та роботи в команді. Завдяки такому навчанню, говорять учасники команди, студенти здобули нові навички та відчули підтримку волонтерської спільноти.

«Ми ділилися корисною інформацією, що допоможе волонтерам у їхній діяльності. Вони виконували різні практичні завдання, деякі техніки ми запозичили з тренінгів програми UPSHIFT. Думаю, нам вдалося намітити план дій для волонтерів у різних ситуаціях, зокрема стресових», — розповідає Вікторія.

Програму UPSHIFT на Львівщині реалізовує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW. За пів року діяльності програми в регіоні понад 4 тисячі бенефіціарів отримали підтримку від учасників програми UPSHIFT.