Мене звати Іван Панаско, я – організатор проєкту «Health-BOX». Моя команда – Владислав Токарєв та Катрін Пенья. Усі ми лікарі-інтерни в Харкові (невролог, травматолог і хірург відповідно). Я брав участь ще в першому наборі на UPSHIFT. Моя тодішня команда «МедикаМенти» реалізувала проєкт «Step UP – школа для активних підлітків». Та вже у цьому відборі маю нову ідею і команду, яка “у темі” здоров‘я.
На мою думку, вислів «Здоров’я дітей – здоров’я нації» – це не просто слова. Адже здоров’я наших маленьких земляків – це добробут всієї України, її майбутнє.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/52276385859_927c33ba3a_k-1024x683.jpg)
“Важкі часи породжують сильних особистостей” – наразі ми саме на такому етапі історії. Тож вірю, що серед тих дітей, чиї очі я запам’ятаю на все життя, були і ті, хто стануть великими людьми та змінять нашу країну, а можливо, і світ назавжди.
Під час війни обов’язком кожного з нас є допомогти тим, хто потребує цього. Ми вирішили зробити це за допомогою проєкту «Health-BOX». Ідея полягає у забезпеченні харчуванням наповненим вітамінами, мінералами та мікроелементами дітей, що покинули свої рідні домівки через війну в нашій країні.
Я сам деякий час був внутрішньо переміщеною особою, тому знаю, що входить в гуманітарні набори, зокрема для дітей та підлітків. Там немає майже нічого, що містило б вітаміни та мінерали. Тож, коли побачив, що темою цієї хвилі може бути гуманітарна допомога, не вагаючись одразу знав, чим моя команда буде займатися. Ми розуміємо, у яке скрутне становище наразі потрапили наші маленькі співвітчизники та хочемо допомогти їм вирости здоровими та сильними, попри все.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/52276124891_130cbe92fa_k-1024x683.jpg)
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/52276384849_ca974d4116_k-1024x683.jpg)
Найскладніше під час проєкту було знайти постачальників, бо безліч компаній наразі не працюють. Тож багато продуктів, які ми хотіли б додати до боксів, немає в наявності через зупинку або руйнацію виробництв. Однак, ми долаємо труднощі завдяки нашій завзятості та наполегливості.
Наразі ми отримали всі складові, зібрали наші Health-BOXes та займаємося їх видачею. Три сотні дітей уже отримали від нас корисні смаколики. На мою думку, останній етап є найприємнішим, адже ти бачиш очі та очікування тих, заради кого все це робив.
Наш проєкт функціонує у Харківській області, це (майже) прифронтовий регіон України. Згодом, ми плануємо розширитись. Оскільки, багато дітей з початком війни переїхали у західні області нашої країни.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/52276142093_5c4b5b9f9d_k-1024x683.jpg)
Я вдячний UP SHIFT за той досвід, що отримав на проєктах, зокрема навчився основ проджект-менеджменту. А головне – отримав віру у свою справу. Тепер переконаний, якщо ти дієш з благими намірами та продумуєш кожен свій крок заздалегідь, то в тебе все обов‘язково вийде!
Вірю, що лише об’ єднавшись та доклавши максимум зусиль, ми зможемо здійснити внесок у наше щасливе майбутнє, адже здорові діти – це здоров’я нації!
Програма UPSHIFT підтримує підлітків та молодь, включаючи найбільш вразливі групи, та допомагає їм стати агентами змін. Програма поєднує тренінги з людиноорієнтованого дизайну та менторський супровід, щоб молоді команди могли розвинути свої навички та навчитися вирішувати комплексні проблеми. У червні 2022 року UPSHIFT за підтримки компанії Umicore зібрав випускників програми та запропонував їм розробити проєкти, спрямовані на забезпечення нагальних потреб громад в Україні, які постраждали внаслідок війни.