Upshift – Україна

SPEAKUP: в Слов’янську вчать анлійській мові в ігровій формі

З нею перед вами буде відкритий увесь світ. Нові перспективи в кар’єрі, вища зарплатня, можливість легко знаходити друзів з різних країн, подорожувати й не переживати через мовний бар’єр, доступна іншомовна преса, книги і фільми. Всі давно розуміють, що вчити англійську мову необхідно та корисно. Але не всі вчать. Відсутні можливості, лінь, страх: причин багато. А […]

З нею перед вами буде відкритий увесь світ. Нові перспективи в кар’єрі, вища зарплатня, можливість легко знаходити друзів з різних країн, подорожувати й не переживати через мовний бар’єр, доступна іншомовна преса, книги і фільми. Всі давно розуміють, що вчити англійську мову необхідно та корисно. Але не всі вчать. Відсутні можливості, лінь, страх: причин багато. А ще ми стали дуже вибагливими до інформації, хочемо щоб було цікаво, розважливо та небанально.

Три дівчини зі Слов’янська вирішили кинути виклик головним відмовкам та обставинам у вивченні мови. І започаткували розмовний клуб “SpeakUP”, де вчать англійської в ігровій формі та при повному зануренні в культуру й атмосферу Великобританії.

Віолета, Карина та Катя вчаться на філологічному факультеті в Донбаському педагогічному університеті. Вони розповідають, що студентам часто не вистачає годин для повноцінного вивчення англійської. Та й друзі і знайомі дівчат мову знають погано.

Причини того різні. Але команда “SpeakUP” впевнена, що всі їх можна подолати, якщо зробити навчання цікавим. Тому, коли дівчата дізнались про програму для молоді UPSHIFT Україна, взяли участь та отримали грант на свій проєкт – розмовний клуб англійської мови.

Ми вирішили створити місце, де вчити мову ненудно, а заняття мають свою особливість, – каже Карина. – Часто, коли люди приходять на лекції, їм просто дають зазубрити сухий матеріал. Але якщо донести його цікаво, то у людей буде більше мотивації, відмовок стане менше”.

Більшість вправ на заняттях “SpeakUP” мають ігрову форму. Наприклад, гра “табу”, коли людина пояснює слово англійською, використовуючи той запас слів, який має. Але існує складність: на окремій картці є перелік слів, які вживати не можна. Наприклад, потрібно пояснити слово “сонце”. Слова-табу при цьому: “жовте”, “світить”, “зірка”.

Така вправа допомагає згадати лексику та знімає страх говорити англійською мовою”, – пояснює Віолетта користь від такого формату занять.

Або вправа, якою ми часто користуємося, щоб розвинути сприйняття тексту на слух (замість класичного аудіювання): кожен говорить по одному реченню (як правило, на одну тему). Задача наступного учасника гри продовжити речення по сенсу. Вправа також розвиває креативність та навички говоріння”.

Також в програмі розмовного клубу: перегляд фільмів, серіалів, дискусії, ігри, тематичні вікторини та вечірки. Та це не єдине, чим студентки хочуть заохочувати людей до вивчення англійської мови.

Наші курси будуть безкоштовними. Зараз вчити англійську стало дорого. Не у всіх є можливість платити за це. А самостійно навчатися, навіть через онлайн курси, – не завжди вистачає мотивації та самодисципліни.

Ми ж хочемо створити спільноту людей, дружню та відкриту, підбирати теми спілкування, які будуть цікаві всім. Щоб наші учні в комфортній атмосфері проявили свої здібності, які б вони не були”, – Віолетта.

Дівчата не зупинятимуться на викладанні курсів. Планують створити екскурсійне бюро. Оскільки Слов’янськ став в якомусь сенсі центром для міжнародних організацій, донорів, іноземців, то SpeakUP хочуть інтегрувати їх в життя міста, відкрити його для гостей. Дівчата проводитимуть екскурсії містом англійською мовою. А якщо такий формат матиме попит серед жителів Слов’янська, то екскурсії будуть проводитися й для них.

Свій розмовний клуб Віолетта, Карина та Катя відкрили в листопаді минулого року. Для того, аби майбутні ученики клубу відчули атмосферу, в якій вчитимуть англійську, дівчата влаштували вечірку в англійському стилі – “English party”. Організували тематичні конкурси, ігри, танці, кава-брейки “5 o’clock tea”, призи, нагородження короля та королеви вечірки. Після відкриття розмовного клубу команда SpeakUP набрала дві групи: початкову та просунуту. Заняття проходять два рази на тиждень в приміщенні коворкінгу “Happy Hub”. Саме тут вони доводять: вчити англійську – весело й цікаво!