Upshift – Україна

Студенти-медики допомагають школярам зберегти здорову поставу

Цьогоріч Ярослав закінчив другий курс медичного університету в Луцьку. Хлопець з дитинства мріяв стати лікарем і допомагати людям. Тож під час повномасштабної війни пройшов додаткові навчання з надання першої домедичної допомоги та став інструктором. Разом із одногрупниками Ярослав проводив тренінги у місцевому молодіжному центрі. Дізнавшись про програму UPSHIFT, студенти вирішили створити власний проєкт, спрямований на […]

Цьогоріч Ярослав закінчив другий курс медичного університету в Луцьку. Хлопець з дитинства мріяв стати лікарем і допомагати людям. Тож під час повномасштабної війни пройшов додаткові навчання з надання першої домедичної допомоги та став інструктором. Разом із одногрупниками Ярослав проводив тренінги у місцевому молодіжному центрі. Дізнавшись про програму UPSHIFT, студенти вирішили створити власний проєкт, спрямований на підтримку здоровʼя українців. Ярослав, Сергій, Дарина та Ярослава сформували команду, пройшли навчання за методологією програми, отримали менторську підтримку та ресурси на реалізацію своєї ініціативи. 

«Ми вирішили долучитися до розвʼязання проблеми порушення постави в дітей і підлітків, бо воно погіршує якість життя, впливає на роботу внутрішніх органів, ходьбу та навіть дихання. Тому важливо з дитинства піклуватися про правильне положення свого хребта», – говорить Ярослав


Молодь створила проєкт «Back to balance», в межах якого обладнала простір для безоплатної діагностики постави у школярів на базі свого університету. Оскільки члени команди — ще студенти, обстеження проводить лікар-практик, фахівець з фізичної терапії та реабілітації. Апшифтери обладнали простір необхідними для діагностики апаратами та тренажерами, щоб наочно показувати пацієнтам, які вправи, виконувані в домашніх умовах, допомагають підтримувати здорову поставу.

«Діагностика триває близько 40 хвилин. Фахівець використовує апарат 2D-відеографії та інше обладнання, що допомагає визначити поставу. Після дослідження терапевт надає пацієнтам результати, а також за потреби направлення до відповідного спеціаліста, який складатиме план лікування», — розповідає Ярослав.

Після лікування маленькі пацієнти можуть прийти на повторну діагностику в центр команди, щоб відстежити прогрес терапії. Тож навіть після завершення участі в UPSHIFT молодь продовжить свій проєкт. Наразі 52 школярі вже пройшли кваліфіковане обстеження завдяки апшифтерам. 

Команда Ярослава також провела інформаційну кампанію у навчальних закладах Луцька. Студенти презентували свій проєкт для школярів, розповідали про проблему порушення постави та можливість пройти безоплатну діагностику. Понад 2 тисячі учнів дізналися про ініціативу молоді.

«Я радію, що нам вдалося вплинути на таку кількість людей. Ми створили проєкт як студенти, початківці в галузі медицини. І це так класно, що навіть під час перших років навчання ми вже можемо покращувати нашу громаду та підтримувати здоровʼя мешканців Луцька», — не приховує гордості Ярослав.

UPSHIFT — це молодіжна інноваційна програма, яку реалізує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Повномасштабна війна спричинила низку серйозних гуманітарних викликів у всіх регіонах країни. Оскільки молодь є однією з рушійних сил громад, ЮНІСЕФ залучив учасників UPSHIFT до розвʼязання цих проблем. За минулий рік 459 команд (2003 молоді людини віком 14-24 роки) взяли участь у програмі UPSHIFT і розробили свої проєкти, які охопили понад 30 тисяч бенефіціарів.