Upshift – Україна

Твоє життя — твій вибір: ми допомагаємо молодим людям стати впевненими в собі

Привіт, це Анна, Божена, Марія та Каріна зі смт Смига Рівненської області. Ми прийшли на програму UPSHIFT із таким запитом: «Наші однолітки демотивовані щось робити. Як із цим боротися?». Проте завдяки методології програми наша команда переосмислила його, подивившись під іншим кутом на проблему. Ми дійшли висновку, що молодь потерпає від низької самооцінки та невпевненості в […]

Привіт, це Анна, Божена, Марія та Каріна зі смт Смига Рівненської області. Ми прийшли на програму UPSHIFT із таким запитом: «Наші однолітки демотивовані щось робити. Як із цим боротися?». Проте завдяки методології програми наша команда переосмислила його, подивившись під іншим кутом на проблему. Ми дійшли висновку, що молодь потерпає від низької самооцінки та невпевненості в собі, зокрема через тиск дорослих. Ми ще з підліткового віку чуємо неусвідомлені фрази на кшталт «Ти нічого не хочеш!», «Ти нічого не вмієш!», «Та хто з тебе виросте?!». Вони впливають на нас деструктивно .

Наша команда вирішила провести психологічні тренінги для наших цільових аудиторій — вчителів, батьків, підлітків 12-16 років — і тематичні заходи для об’єднання, створення спільноти людей, які хочуть розвиватися та знайти  підтримку, якої їм не вистачає. Ми організували заходи «Щасливий вчитель — щаслива дитина» для вчителів, «Як допомогти без шкоди?» для батьків, «Що буде якщо…?» для підлітків (про важливість власної думки, конструктивної критики і не дуже, як до цього ставитися, як шукати себе). Ми також провели тренінги з командотворення в ігровому форматі, організували бесіди на теми, які турбують кожного, спілкування на рівних за чашечкою кави зі смаколиками. Аналізували власні сильні сторони, ділилися життєвими історіями і проводили весело та продуктивно вільний час.

Було круто отримати позитивні відгуки та пропозиції щодо майбутніх подій. Дуже цінними для нас стали набуті навички та досвід взаємодії з молоддю. Вважаємо, наша команда чудово впоралася з поставленими завданнями. Учасники тренінгів сміливо називають проєкт «Твоє життя — твій вибір» успішним кейсом. Головне наше досягнення та результат тривалої і якісної роботи — сформоване волонтерське об’єднання, яке працює над розвитком локального молодіжного центру. Нам вдалося залучити молодь до важливої справи. Всі згенеровані нашими учасниками ідеї будуть спрямовані як на особистісне зростання, так і на розвиток громади загалом. Ми раді бути причетними до створення чудової спільноти волонтерів, які вже готові працювати над собою і докладати зусиль задля розвитку громади та місцевої молоді!