Upshift – Україна

У Києві пройшов присвячений STEM-освіті навчальний тренінг для молоді від програми UPSHIFT та Малої академії наук України

У березні 10 молодіжних команд з усієї України долучилися до національної хвилі програми UPSHIFT, яка на цей раз була присвячена підтримці науки, технологій та популяризації STEM-предметів. 40 учасників розробили власні проєкти та отримали фінансування на їх реалізацію.  Молодь працювала над розв’язанням актуальних проблем, що турбують безпосередньо їх та стосуються тематики хвилі. Серед них відсутність STEM-освітніх […]

У березні 10 молодіжних команд з усієї України долучилися до національної хвилі програми UPSHIFT, яка на цей раз була присвячена підтримці науки, технологій та популяризації STEM-предметів. 40 учасників розробили власні проєкти та отримали фінансування на їх реалізацію. 

Молодь працювала над розв’язанням актуальних проблем, що турбують безпосередньо їх та стосуються тематики хвилі. Серед них відсутність STEM-освітніх послуг для дошкільнят, низький рівень сформованості математичної компетентності серед однолітків, брак можливостей для проведення наукових експериментів серед школярів у селах, недостатня освіта у сфері кібербезпеки та необхідність простору для розвитку у STEM.

«Ми хочемо створити STEM-простір, де будемо проводити заходи з робототехніки. В нашій громаді це буде вперше. Це шанс для місцевих дітей дізнатися щось нове та вдосконалити свої навички. Ми плануємо проводити заходи з робототехніки для вразливих груп населення, а саме дітей-ВПО та дітей з інвалідністю. Це допоможе їм покращити багато навичок починаючи з розвитку мовлення, оскільки буде жива комунікація, і закінчуючи розвитком моторики та іншими. Це нам допоможе не тільки інтегрувати STEM до громади, а й розвинути навички, так необхідні людям із соціально вразливих груп», коментують учасники команди Stemogo з Кіровоградської області свій майбутній проєкт.

Команда Stemogo

Національна хвиля програми UPSHIFT реалізується спільно з Малою академією наук України, команда якої підтримуватиме учасників під час реалізації їхніх ініціатив.

«Для того щоб ідея реалізувалася у проєкт, недостатньо тільки натхнення. Потрібні ще знання та методологія, як реалізовувати цю ідею. І саме для цього потрібен STEM. Саме тому ця хвиля UPSHIFT та МАНу така важлива», говорить завідувач відділу організації освітнього процесу Малої академії наук України Наталя Легка.

Наступні три місяці команди працюватимуть над втіленням своїх проєктів та зможуть покращити цей світ за допомогою науки! 

 

«Ці 4 дні пройшли просто чудово. Ми навчилися працювати в команді, що зараз у звичайному житті важко, адже в Харківській області, звідки ми, майже все проходить онлайн. Також під час буткемпу ми пропрацювали проблему, з якою прийшли на програму, і абсолютно змінили ідею нашого проєкту. Наша команда працюватиме з темою штучного інтелекту та поширюватиме знання про нього. Це важливо, адже ШІ дуже швидко розвивається і мало хто використовує його потенціал у повну силу», — ділиться враженнями 20-річний Денис.


Національна хвиля програми UPSHIFT, присвячена підтримці науки, технологій та популяризації STEM-предметів, реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом із ГО «Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”» та Малою академією наук України за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW.