Upshift – Україна

Учасники програми UPSHIFT створили гру-симуляцію, яка навчає різних аспектів відбудови країни.

Роберто — студент Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, що у Дніпрі. До цього навчального закладу хлопець вступив уже під час повномасштабної війни. Остаточне рішення щодо майбутньої професії Роберто ухвалив, коли прочитав статтю про зруйновану за останніх два роки цивільну інфраструктуру. Він переконаний, що молодь має брати активну участь у відновленні країни. Тож разом зі […]

Роберто — студент Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, що у Дніпрі. До цього навчального закладу хлопець вступив уже під час повномасштабної війни. Остаточне рішення щодо майбутньої професії Роберто ухвалив, коли прочитав статтю про зруйновану за останніх два роки цивільну інфраструктуру. Він переконаний, що молодь має брати активну участь у відновленні країни. Тож разом зі своїми однодумцями Романом і Варварою, які також навчаються в академії, прийшов на програму UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Молоді люди обʼєдналися в команду, пройшли навчання за методологією програми, отримали менторську підтримку та ресурси на реалізацію власного проєкту.

“UPSHIFT – це класний досвід, завдяки якому можна розвивати себе, знайти нові знайомства та вдосконалити навички комунікації. Ми мали дуже хорошого ментора, який підтримував  і допомагав на кожному етапі навчання та реалізації нашої ідеї”, – розповідає 20-річний Роберто. 

Команда Роберто заручилася підтримкою експерта з будівництва та розробила гру симуляцію для молоді. Згідно з правилами, учасники мають пройти кожен етап від планування до спорудження цивільної інфраструктури. А отже в ігровій формі молодь вчиться розуміти, які обʼєкти потребує певний район, як представити ідею державним органам, як залучити кошти й так далі.

“Спочатку ми пропонуємо учасникам гри обрати, що саме вони будуть будувати. Наприклад, є район у який переїхало багато внутрішньо переміщених осіб, що краще наразі спорудити: гуртожиток, школу чи завод? Відповідно до рішення учасників, буде розвиватися гра”, – розказує Роберто.

Апшифтери вже провели гру для тридцяти студентів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Кожен учасник мав відповідну роль: архітектор, будівельник, депутат, журналіст тощо. Під час гри студенти голосували за проєкт, робили ескіз споруди та розігрували процедуру тендеру. Команда Роберта планує проводити такі зустрічі регулярно, щоб навчати молодих людей різним аспектам відновлення країни та заохочувати їх брати участь.