Upshift – Україна

UPSHIFT в Україні: 5 років змін. Підбиваємо перші серйозні підсумки діяльності програми для молоді

Цього місяця UPSHIFT відзначає 5 років діяльності в Україні. За цей час у програмі взяли участь понад 3 тисячі молодих людей. Усі вони сформували команди, пройшли навчання та отримали ресурси на реалізацію своїх ідей. Загалом, апшифтери створили понад 300 суспільно корисних проєктів у наступних сферах: освіта, технології, дозвілля, ментальне здоровʼя, допомога ВПО, підтримка дітей і […]

© ЮНІСЕФ

Цього місяця UPSHIFT відзначає 5 років діяльності в Україні. За цей час у програмі взяли участь понад 3 тисячі молодих людей. Усі вони сформували команди, пройшли навчання та отримали ресурси на реалізацію своїх ідей. Загалом, апшифтери створили понад 300 суспільно корисних проєктів у наступних сферах: освіта, технології, дозвілля, ментальне здоровʼя, допомога ВПО, підтримка дітей і молоді, інклюзивність, допомога тваринам, а також гуманітарний сектор. 

UPSHIFT допомагає молоді повірити у власні сили. Після закінчення програми, багато учасників продовжують діяльність своїх проєктів або створюють нові ініціативи. Адже в UPSHIFT вони мають можливість отримати важливі знання та навички: дізнатися, як перейти від ідеї до реалізації, як залучити фінанси, як працювати в команді, як вести документацію та багато іншого. Більше про це розповідають самі учасники UPSHIFT:

© ЮНІСЕФ

“UPSHIFT має значний вплив на життя учасників та їх громаду. Молодь отримує навички, які дозволяють їм стати активними громадянами, розуміти проблеми свого оточення та шукати інноваційні рішення. Це сприяє створенню проєктів, які вирішують конкретні проблеми у громаді, та соціальному прогресу”, — Дар’я, учасниця команди “KropRobots”. У межах UPSHIFT, створили гурток з робототехніки для дітей у Кропивницькому. 
© ЮНІСЕФ

“Наша громада розквітла після створення Молодіжного простору. Ніколи не бачив такої зацікавленості в заходах для молоді раніше. Ми отримали місце та інструмент для самовираження. Влада, громадські об’єднання, активісти  за нашим прикладом почали робити більше для міста. А коли дається поштовх до руху, усі схильні до того, аби цей рух продовжувати та не зупинятись. Прикладом цього є те, що щотижня ми отримуємо нові запити на проведення заходів та партнерства з нашим простором”, — Артем учасник команди “Захисники слова”. У межах UPSHIFT, створили простір для молоді у Коростишеві. 
© ЮНІСЕФ

“UPSHIFT повністю змінив моє життя, адже тепер я, як майбутній психолог, маю змогу допомагати населенню моєї країни у ці важкі часи. А головне – здобувати практичні навички та розвиватися у своїй сфері ще до закінчення університету, хоч і під супервізією спеціалістів. Я відчуваю себе корисною. Завдяки UPSHIFT я зараз там, де дійсно потрібна”, — Софія учасниця команди “Едельвейс”. У межах UPSHIFT, надають безоплатну психологічну допомогу всім охочим у Кропивницькому. 
© ЮНІСЕФ

“Завдяки програмі у моєму житті з’явилось багато позитивних змін, і саме навички, якими ми користуємося щодня, допомагають бути собою! Досвід комунікації, фінансової грамотності, командності та чіткості – це саме те, що необхідно мені для комфорту наразі. UPSHIFT  допоміг знайти нових друзів та те оточення, яке намагається допомогти іншим людям почувати себе краще”, — Богдан учасник команди “Life Start”.  У межах UPSHIFT, створили мотиваційний тренінговий табір для підлітків.

Повномасштабна війна у 2022 році спричинила низку серйозних гуманітарних викликів у всіх регіонах України. Оскільки молодь є однією з рушійних сил громад, UPSHIFT розпочинає Всеукраїнський набір. Зареєструватися на програму можна за цим посиланням.