В Сєвєродонецьку відкрили курси з самооборони “Shield Up”. Їх заснували студенти Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Дідоренка – Костя, Саша, Іван, Данило, Артем та Костя.
Хлопці хочуть допомогти підліткам та молоді правильно поводитись в небезпечних ситуаціях і реагувати на фізичну агресію. Крім самооборони, на курсах “Shield Up” будуть навчати основ першої домедичної допомоги і проводити тренінги з психологами та юристами.
До занять, в першу чергу, залучатимуть соціально вразливих підлітків та тих, хто схильний до правопорушень. На думку команди “Shield Up”, це допоможе таким підліткам направити агресивну енергію в мирне русло.
Курси з самооборони команда буде проводити разом з двома інструкторами. На теоретичних заняттях вони розкажуть правила поведінки в критичних ситуаціях, як реагувати на небезпеку та розпізнати загрозу. Під час практики інструктори розвиватимуть рухові якості підлітків (силу, витривалість, спритність), навчать блокувати удари, захищатися від озброєного нападу.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/DSC_0057-1-1-1536x1018-1-1024x679.jpg)
“Щоб почуватися в безпеці, потрібні не лише навички самооборони. Є надзвичайні ситуації, коли від людини залежить чиєсь життя. І вона повинна знати, що робити до приїзду медиків, як надати невідкладну допомогу, – розповідає Костя, учасник “Shield Up”. – Ми хочемо, аби наші курси мали комплексний підхід. Тому запросили практикуючих експертів, які проведуть тренінги з домедичної допомоги”.
Тут вчитимуть визначати стан потерпілого, проводити серцево-легеневу реанімацію, надавати допомогу при механічних травмах, пораненнях та кровотечах. Також на заняттях учасники опанують методики штучного дихання та непрямого масажу серця.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_1089-1536x1024-1-1024x683.jpg)
Для того, щоб заняття були максимально наочними за грант UPSHIFT закупили все необхідне: тренажери-манекени для серцево-легеневої реанімації, плівки-клапани, професійні накладки-імітування типових прав та поранень.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/DSC_0062-scaled-e1582021134614-1024x731.jpg)
“До всього ми включили в курси юридичні тренінги. Адже підлітки мають розуміти свої права та обов’язки, за що вони несуть відповідальність. Особливо, при застосуванні прийомів самооборони. Також на тренінгах розглянуть такі теми, як безпека в інтернеті, протидія булінгу, кібербулінгу. Зараз ми повинні вміти захищатись не тільки в фізичному просторі, а й цифровому” – каже Данило, лідер проєкту “Shield Up”.
Остання складова курсів – психологічні тренінги. Їхня задача – допомогти розібратися в агресії, навчити прийомам саморегуляції, як вирішувати конфлікти та поводитись з різними людьми. Результат тренінгу: учасники/ці отримають навички психологічного захисту.
Ольга Агафонова, наставниця команди “Shield Up”, каже, що реалізація подібного проєкту в Сєвєродонецьку має дуже важливе значання. Адже місто знаходиться неподалік від зони проведення ООС, а це є небезпечним середовищем для підлітків. Тому важливо мати навички психологічного та фізичного самозахисту, вміти надавати домедичну допомогу.
![](https://upshiftukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/IMG_1090-1-1536x1024-1-1024x683.jpg)
Коли такі проєкти втілюють самі ж підлітки , то рівень довіри значно зростає. Підтримка ЛДУВС ім . Дідоренко, участь викладачів на безоплатній основі, показує зацікавленість виховувати у молоді відповідальність за своє життя, є прикладом співпраці заради однієї цілі – розвитку нашої держави”
Курси “Shield Up” будуть проводитися на базі Луганського національного університету імені Дідоренка (вул.Донецька,1). Заняття: два рази на тиждень. Проєкт є одним із переможців глобальної інноваційної програми для молоді UPSHIFT Україна, яку реалізує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Фондом “Професійний розвиток Харкова” за підтримки уряду Японії.