Upshift – Україна

«Я хочу, щоб мої учні вступили до університету своєї мрії»

Учасники програми UPSHIFT допомагають старшокласникам підготуватися до вступного тесту з математики. Після повномасштабного вторгнення 17-річній Вікторії довелося покинути рідне місто в Запорізькій області й оселитися в Житомирі. Тут вона мусила не лише адаптуватися до нових умов життя, а й розв’язувати питання подальшого навчання. Під час війни змінилася стандартна процедура вступу до вищих навчальних закладів. Раніше […]

Учасники програми UPSHIFT допомагають старшокласникам підготуватися до вступного тесту з математики.

Після повномасштабного вторгнення 17-річній Вікторії довелося покинути рідне місто в Запорізькій області й оселитися в Житомирі. Тут вона мусила не лише адаптуватися до нових умов життя, а й розв’язувати питання подальшого навчання.

Під час війни змінилася стандартна процедура вступу до вищих навчальних закладів. Раніше українські абітурієнти складали іспити з кожного предмета окремо, а тепер мають упоратися з одним загальним національним мультипредметним тестом (НМТ), який включає завдання з трьох дисциплін: української мови та літератури, історії України та математики. На підготовку до доленосного тесту Вікторія мала лише місяць. 

«Я загалом пів року не відвідувала школу. НМТ складала вже тут, у Житомирі. Коли я приїхала, то не знала, як підготуватися до іспитів, куди з цим запитом звернутися. Для мене було складно готуватися онлайн, бо я потребувала навчання з живим спілкуванням», — Вікторія, 17 років

Попри всі перепони Вікторії вдалося вступити до університету. Тепер вона студентка першого курсу, майбутня вчителька математики. Дівчина добре памʼятає нелегкий для неї період переїзду та підготовки до іспитів, тому вирішила полегшити цей шлях іншим. Тож Вікторія зібрала команду однодумців і подала заявку на програму UPSHIFT, яку впроваджує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

«Я дивилася на цю проблему з позиції учнів, у яких немає можливостей готуватися до іспитів за гроші або яким важко робити це самостійно онлайн», — говорить дівчина.

©ЮНІСЕФ

До ініціативи Вікторії приєдналися Андрій і Максим-Михайло, і молоді люди створили команду Sweet teachers. Усі вони є студентами  педагогічного університету. Так, Андрій уже має досвід викладання — юнак працює вчителем в одній зі шкіл Житомира. Друзі вирішили поділитися своїми знаннями та створили курс із підготовки до НМТ з математики. Щотижня в молодіжному просторі апшифтери проводять по три заняття для старшокласників.

 

«Я хочу, щоб мої учні вступили до університету своєї мрії, а не куди вийде. А для цього потрібно гарно скласти НМТ. Ось над цим ми активно працюємо», — Андрій, 22 роки.

Окрім підготовки до тестування, команда проводить розвивальні ігри для молоді, спрямовані на покращення швидкості мислення та уваги. Апшифтери розповідають, що в такий спосіб вони прагнуть зменшити рівень стресу у своїх учнів, дати їм відпочинок.

Навчання офлайн має ще одну перевагу. «Молодь, якій довелося переїхати в інший регіон, спочатку не має друзів, — пояснює Андрій. — Вони можуть бути закриті через стрес, почуватися самотньо. На наші курси приходять як молодь із числа ВПО, так і місцеві школярі. Тому тут вони не лише навчаються, а й знаходять нових друзів».

©ЮНІСЕФ